Ceturtdien prestižā „Grand Slam” turnīra - Vimbldonas 2. kārtas spēlē Latvijas pirmā rakete Ernests Gulbis trīs setos 2:6, 5:7, 3:6 piekāpās vienam no galvenajiem favorītiem un mājinieku lielākajai cerībai Endijam Marejam, kurš sacensībās izlikts ar trešo numuru.

Spēles sākumā cīņa ritēja līdzīgi, taču piektajā geimā mača neapšaubāmais favorīts Marejs lauza latvieša servi un pārņēma vadību 3:2, pēc tam 4:2. Diemžēl, arī turpinājumā labāk veicās britam, kurš septītajā geimā vēlreiz spēja lauzt Gulbja servi, bet setā uzvarēja ar 6:2.

Otrajā setā līdz desmitajam geimam katrs no sportistiem diezgan pārliecinoši uzvarēja izspēles pie savas serves, bet 11. geimā Marejs tika galā ar Gulbja servi, kā rezultātā izvirzījās priekšā ar 6:5. Pēc tam vietējās publikas mīlulis guva virsroku, pašam servējot, un triumfēja arī otrajā setā – 7:5.

Trešā seta pirmajā geimā pārāks bija Gulbis, taču nākamajos trijos panākumu guva Marejs, tādējādi izvirzoties pārliecinošā vadībā 3:1. Seta atlikušajā daļā Gulbis spēles gaitu sev par labu nespēja ievirzīt, un līdz ar to piekāpās 3:6, bet visā mačā 0:3.

Kopā uzvarētās izspēles Gulbis – 66, Marejs – 97

Kopumā mačā Gulbis izpildīja 15 „eisus”, kamēr Marejs Latvijas labāko tenisistu ar servi pārspēja 11 reizes.

Spēle ilga stundu un 28 minūtes.

Šogad 22 gadus vecais brits triumfējis jau četros ATP raudzes turnīros, bet Latvijas tenisists joprojām cīnās ar savas melnās joslas – turnīru otrās kārtas pārvarēšanu, kas viņam nav izdevies jau 24 turnīru garumā.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis savu ATP ranga punktu skaitu papildināja par 45 punktiem.

Arī pagājušajā gadā Gulbis no turnīra izstājās otrajā kārtā.

Līdz šim abi tenisisti savā starpā bija tikušies divas reizes un abās virsroku guva pasaules ATP ranga trešās vietas īpašnieks Marejs.

Turnīra pirmajā mačā Marejs četros setos nebūt, ne viegli 7:5, 6:7(3), 6:3, 6:4 pieveica ASV sportistu Robertu Kendriku (ATP 76). Savukārt Gulbis trīs setos 6:2, 6:4, 6:4 apspēlēja itāli Rikardo Gedinu.

Turnīra kopējais balvu fonds ir 12 550 000 stērliņ mārciņu, bet tā uzvarētājs savu kontu papildinās ar 850000 stērliņ mārciņu. Savukārt ATP ranga punktu skaits papildināsies par veseliem 2000 punktiem.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams