Režisors Viesturs Kairišs

FOTO: Lita Krone / LETA

Režisora Viestura Kairiša dokumentālā filma «Pelikāns tuksnesī» Austrijas «Let's Cee» filmu festivālā saņēmusi žūrijas īpašo balvu, informē filmu studijas «Lokomotīve» pārstāve Zanda Dūdiņa. «Let’s Cee» filmu festivāls no 2. oktobra līdz 11. oktobrim notika Vīnē, un «Pelikāns tuksnesī» bija viena no deviņām dokumentālo filmu konkursa skatē iekļautajām filmām. Žūrijas īpašo balvu Kairiša filma saņēmusi par meditatīvo pieeju un vizuāli poētisko māksliniecisko risinājumu.

Galveno balvu dokumentālo filmu konkursa programmā saņēma ukraiņu izcelsmes režisora Vitālija Manska filma «The Pipeline» («Gāzesvads»). Festivāla 138 filmu seansus kopumā apmeklēja aptuveni 13 000 skatītāju, ar viņiem tikās arī filmu pārstāvji - gandrīz 100 režisori un aktieri. Festivālu apmeklēja arī režisors Kairišs, uzteicot gan festivāla kuratoru profesionālismu un precīzos filmu pieteikumus, gan brīnišķīgo Vīnes publiku.

«Filmai bija vairāki seansi un saņēmu daudz jautājumu - gan par vēsturi, gan cilvēku dzīvi Latgalē. Festivāls vienlaikus ir arī vienreizēja iespēja tikties ar izciliem cilvēkiem - neaizmirstamas sarunas man bija ar vācu performanču mākslinieku un fotogrāfu «Ulay» - šai festivālā tika izrādīta slovēņu režisora Damjana Kozoles filma «Ulay» par viņu, kas stāsta par moderno mākslu un spilgtām personībām. Ļoti sirsnīga bija arī pieņemšana Latvijas vēstniecībā Vīnē, kur tikos ar vēstniecības darbiniekiem un Vīnes latviešu diasporas pārstāvjiem,» stāsta režisors.

Studijā «Lokomotīve» tapusī filma «Pelikāns tuksnesī» ir vizuāli poētisks un filozofiski ietilpīgs dokumentāls vēstījums par režisoram tuvo Latgali, tās īpašo maģiju un arī postu. Pastāvīgā reliģijas klātbūtne, cilvēku ikdienas dzīves ritums, dabas diženums, dzīvība un nāve - tas viss operatora Ginta Bērziņa gleznotajos skatos savijas ar austriešu komponista Gustava Mālera mūziku, radot pieminekli zemei, ko režisors sauc par mūsu zūdošo Atlantīdu.

Ar skatītājiem un kolēģiem no Skandināvijas valstīm Kairišam būs iespējams tikties arī Vācijā - no 29. oktobra līdz 2. novembrim filma «Pelikāns tuksnesī» tiks izrādīta Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā.

Kairiša dokumentālā filma «Pelikāns tuksnesī» pieteikta arī nacionālajam festivālam «Lielais Kristaps», kas notiks no 2. decembra līdz 12. decembrim.

Režisors Viesturs Kairišs

FOTO: Lita Krone / LETA

Tā kā pēdējie pāris gadi studijai «Lokomotīve» ir bijuši īpaši ražīgi, «Lielajam Kristapam» pieteikts rekordliels filmu skaits - septiņas filmas. Bez «Pelikāna tuksnesī» festivālā tiks rādītas vēl trīs pilnmetrāžas spēlfilmas - Aika Karapetjana «Cilvēki tur», Ivara Tontegodes «Sēņotāji» un Igna Jonīna «Spēlmanis», kā arī Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filma pieaugušajiem «Akmeņi manās kabatās» un Nila Skapāna animācijas īsfilmas jaunākajai paaudzei «Kaķis maisā» un «Spoku stunda».

Divas no studijā «Lokomotīve» tapušajām filmām ir izvirzītas ASV Kinoakadēmijas balvas «Oskars» nominācijai par labāko ārzemju filmu - Latvijas nominante ir Latvijas un ASV kopražojums «Akmeņi manās kabatās», savukārt kā Lietuvas pārstāve tikusi izvirzīta pirmā Lietuvas-Latvijas kopražojuma filma «Spēlmanis».

Nākamā gada februārī uz kino ekrāniem nonāks studijas «Lokomotīve» jaunākā filma - Aika Karapetjana šausmu filma «Mož», kas ar panākumiem jau izrādīta Ziemeļamerikas šausmu filmu festivālos un šajās dienās tiek demonstrēta Londonas filmu festivālā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO