Jaunais Rīgas teātris (JRT) jaunajā sezonā skatītājiem piedāvās septiņus jauniestudējumus. Sezonu teātris atklās ar izrādes "Kapusvētki" pirmizrādi, kas notiks šodien, 28.augustā.

Alvis Hermanis pievērsīsies nopietniem literatūras darbiem

"Kapusvētku" pasaules pirmizrāde jau notikusi starptautiskā teātra festivāla laikā Vīnē, Austrijā, šā gada 16.maijā, taču Latvijas skatītāji to varēs baudīt jau šomēnes.

JRT režisors Alvis Hermanis uzsvēra, ka šī izrāde būs viņa noslēdzošais darbs Latvijas cilvēkpētniecības procesā.

"Latviešiem ar to likšu mieru, šī izrāde būs noslēdzošais "punkts uz i" par tēmu latvieši.

Man uz kādu laiku vairs nav ko teikt,"

teica režisors, apliecinot, ka tagad viņu vairāk interesējot dziļi un nopietni literatūras darbi.

Tēma par kapusvētkiem "uzpeldējusi" sarunās ar aktieriem, kuri paši arī intervējuši varoņus, tādēļ izrādē būšot autentiski teksti. Aktieri un režisori vairāku gadu garumā pētījuši latviskās identitātes kodu. Gatavojot šo izrādi, aktieri pat speciāli apguvuši pūšamo instrumentu spēli, izveidojot JRT pūtēju orķestri. Īpašo kapusvētku noskaņu vizualizējis fotogrāfs Mārtiņš Grauds. Kā pastāstīja Hermanis, šī izrāde nebūšot klasisks teātris, jo tajā gan spēlēs orķestris, gan uz liela ekrāna tiks rādītas vairāk nekā 100 fotogrāfijas, kuras mēģinās aprakstīt aktieri.

Jaunās izrādes

Par savu jauno izrādi šodien pastāstīja arī teātra režisore Māra Ķimele. Viņa skatītājiem 15.oktobrī piedāvās Viljama Šekspīra "Otello" pirmizrādi. Lai gan šo darbu Ķimele savā mūžā iestudēs jau trešo reizi, režisore sola, ka "tā nebūs gatavas zupas uzsildīšana". Ķimele garantējot nopietnu darbu no kolektīva puses, aicinot skatītājus nākt un skatīties.

Režisore Ilze Olingere šajā teātra sezonā piedāvās divus jauniestudējumus - Ivana Viripajeva "Deli deja" un "Latviešu rakstnieku stāstus". "Deli deja" ir smalka attiecību drāma par nāvi un mīlestību, par to, kā ārējie apstākļi un notikumi konfrontē ar lugas varoņu iekšējo pasauli un sajūtām. Šajā izrādē liela loma būs arī dejai. Savukārt "Latviešu rakstnieku stāstos" teātra aktieri portretējuši visdažādākos cilvēkus iz dzīves un no šiem dokumentālajiem materiāliem veidojuši skatuves stāstus.

Hermanis uzsvēra, ka šī izrāde būs viņa noslēdzošais darbs Latvijas cilvēkpētniecības procesā. / Foto: LETA

Šosezon teātris arī piedāvās pēc Hulio Kortasara garstāsta "Vajātājs" veidotu izrādi, kas būs stāsts par ģeniālu cilvēku, džeza saksofonistu.

Hermanis nākamā gada maijā skatītājiem sola jauniestudējumu - Ivana Gončarova "Oblomovu" -, kas būs stāsts par krievu muižnieku, kurš visu savu dzīvi, figurāli izsakoties, pavada, tā arī "neizkāpjot no gultas".

Savukārt JRT aktieri pašu spēkiem patlaban strādājot pie Maikla Freina lugas "Kopenhāgena" uzvešanas. Tas ir aktieru patstāvīgs darbs, bet, ja būs nepieciešams, varēs piesaistīt arī kādu režisoru, pastāstīja Hermanis.

Darbu sāks Jaunā Rīgas teātra bērnu pieskatīšanas istaba

Jaunais Rīgas teātris (JRT) piedāvās bērnu pieskatīšanu, vecākiem apmeklējot izrādes. No plkst.18 līdz izrāžu beigām vecāki varēs savus bērnus atstāt profesionālu audzinātāju no bērnudārza "Bebe" rokās. Bērnistabā būs gaidīti bērni vecumā no trim līdz desmit gadiem, taču nevienam netikšot prasīti dokumenti, pieļaujot, ka varētu tikt atstāti arī mazāki vai nedaudz vecāki bērni.

Vienā vakarā bērnistabā plānots uzņemt aptuveni 20 bērnu. Biļetes cena ir 3,63 lati, un tās varēs iegādāties gan teātra kasēs, gan internetā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams