Koncerta "Dzimuši Rīgā" ģenerālmēģinājums

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Sestdien, 18. oktobrī, Latvijas Televīzijas 1. kanālā plkst.22:20 demonstrēs vienu no spožākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas muzikālajiem notikumiem – koncertu «Dzimuši Rīgā», kas š.g. 6.jūlijā norisinājās pie Latvijas Nacionālās operas uz īpaši izveidotas brīvdabas skatuves un pulcēja Rīgā dzimušās mūzikas zvaigznes.

Savukārt pirms koncerta ieraksta plkst.21:25 Latvijas Televīzijā būs skatāma latviešu režisores Adriānas Rozes jaunās dokumentālās filmas «Talanta formula. Dzimuši Rīgā» pirmizrāde, kas izsekojusi Eiropas kultūras galvaspilsētas koncerta «Dzimuši Rīgā» tapšanas aizkulisēm, vienlaikus meklējot talanta dzimšanas mistēriju un Rīgas «genius loci».

Oktobra sākumā koncerta ieraksts «Dzimuši Rīgā» un režisores Adriānas Rozes dokumentālā filma «Talanta formula. Dzimuši Rīgā» tika izrādīta starptautiskajā TV festivālā «Zelta Prāga», kas ir tradīcijām bagātākais Eiropas festivāls, kas veltīts mūzikas un dejas dokumentālajām filmām un TV pārraidēm. Eiropas Sabiedrisko raidorganizāciju konferencē koncerta «Dzimuši Rīgā» ieraksts tika izcelts kā izcils projekts un TV ieraksts citu pasaulē prestižu koncertu vidū.

Eiropas kultūras galvaspilsētas koncertu «Dzimuši Rīgā» ir noskatījušies simtiem tūkstošu skatītāju visā pasaulē. To savos televizoru ekrānos redzējuši Šveices (RSI Switzerland), Spānijas (RTVE Spain), Andoras (RTVA Andorra), Slovēnijas (RTVSLO Slovenia), Ukrainas (NTCU Ukraine), Bulgārijas (BNT Bulgaria), Somijas (YLE Finland), Lietuvas (LRT Lithuania) un Igaunijas (ERR Estonia) iedzīvotāji. Turklāt sadarbībā ar Latvijas Televīziju koncertu novembrī pārraidīs prestižais kultūras kanāls ARTE (Francija, Vācija, Austrija, Šveice). Latvijā šis koncerts jūlija mēnesī ierindojās mēneša televīzijas skatītāko raidījumu TOP 10.

Koncertā «Dzimuši Rīgā» uzstājās Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un Laima Jansone, kā arī Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris «Latvija» un diriģents Māris Sirmais, kamerorķestris Kremerata Baltica un īpaši šim projektam izveidotais orķestris, kurā apvienojušies mūziķi, kuri pašlaik spēlē ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas orķestros. Orķestri diriģēja Andris Poga, bet krāšņajā programmā bija lasāmi daudzu komponistu vārdi, no kuriem seši saistāmi ar Latviju.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO