Grieķijas parlaments ceturtdienas vakarā pieņēma likumu par jauniem valdības taupības pasākumiem, kas Grieķijai jāīsteno, lai varētu saņemt starptautiskā aizdevuma kārtējo maksājumu.

Likums tika pieņemts par spīti vardarbīgiem ielu protestiem, kas bija vērsti pret valdības taupības pasākumiem un kuru gaitā ceturtdien gāja bojā kāds vīrietis.

Premjerministrs Georgs Papandreu vēstulē parlamentam atzinīgi novērtēja parlamenta balsojumu.

Papandreu pirms tam bija aicinājis Eiropas Savienību (ES) uz "izšķirošu" rīcību, lai atrisinātu parādu krīzi, kas piemeklējusi Grieķiju un citas eiro zonas valstis.

Tūkstošiem draud pagaidu atlaišana

Likums par jaunajiem taupības pasākumiem paredz grozījumus kolektīvajos algu līgumos, ievērojamu nodokļu atvieglojumu samazināšanu, jaunu civildienesta algu sistēmu un tūkstošiem valsts sektora darbinieku pagaidu atlaišanas.

Grieķijas valdība bija vairākkārt brīdinājusi, ka šā likumprojekta nepieņemšana parlamentā pirms svētdien paredzēta Eiropas Savienības (ES) krīzes samita aizkavētu starptautiskā aizdevuma kārtējās porcijas izmaksāšanu Grieķijai.

Divus mēnešus gaida kārtējo aizdevuma daļu

Grieķija jau divus mēnešus gaida kārtējo maksājumu no 110 miljardu eiro (77 miljardu latu) lielā aizdevuma, kuru Atēnām apstiprinājis Starptautiskais Valūtas fonds un Eiropas Savienība.

Partnervalstis apsūdzējušas grieķus par vilcināšanos ar ekonomisko reformu īstenošanu, kuras tai jāveic apmaiņā pret starptautiskā aizdevuma kārtējās porcijas saņemšanu, tāpēc Grieķijas valdība cenšas īstenot jaunus taupības pasākumus.

Grieķijai līdzekļu pietiek savu saistību izpildei vien līdz novembra vidum.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams