Latvijas sieviešu basketbola izlase uz 2017. gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēli Ķēdaiņos ar Lietuvas izlasi devusies 13 spēlētāju sastāvā, vēsta Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājas lapa.

Uz 220 km attālo Lietuvas pilsētu valstsvienība devās otrdienas rītā. Mačs paredzēts trešdien, to no pl. 19 tiešraidē translēs kanālā LTV7.

Lieko basketbolisti treneru korpuss nosauks Ķēdaiņos.

«Vairākām spēlētājām ir mikrotraumas. Ceru, ka sastāva izvēli tās neietekmēs, tomēr drošības pēc izvēli izdarīsim pēc iespējas tuvāk spēlei,» skaidro galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

«Salīdzinot ar pirmo spēli novembrī Lietuvas komandai klāt nākusi pieredzējusī ārējās līnijas spēlētāja Sandra Linkevičiene. Rīgā lietuvietēm ilgi laukumā bija trīs garās spēlētājas, un tas zināmā mērā atviegloja dzīvi mūsu «mazajām». Ķēdaiņos jābūt gatavām uz vēl agresīvāku pretdarbību. Meklējam variantus un labākos spēlētāju virknējumus, lai uzbrukumā nospēlētu labāk nekā Slovēnijā.»

Lietuvas izlasei, kas zaudējusi abās pirmā apļa spēlēs, tikai uzvara saglabās izredzes iegūt ceļazīmi uz finālturnīru.

Latvijas valstsvienībai uzvara līdz rudenim nodrošinās pirmo vietu grupā un labas izredzes 2017.gada vasarā Čehijā cīnīties par Eiropas čempionāta medaļām. Neveiksmes gadījumā paliks teorētiskas izredzes novembrī tikt pie biļetes uz finālturnīru (būs vajadzīga ļoti pārliecinoša uzvara Rīgā pār Slovēnijas izlasi).

Sestdien Latvijas komanda, demonstrējot ļoti zemu metienu precizitāti, ar 51:69 piekāpās Slovēnijai, kas pirms tam cikla ietvaros Ķēdaiņos pieveica Lietuvas basketbolistes.

Latvijas sieviešu izlases kandidātes mačam ar Lietuvu

Vārds un uzvārds Poz. Klubs
Anda Eibele 1. TTT Rīga
Elīna Babkina 1. Pinkk Pecsi (HUN)
Ieva Krastiņa 1./2. TTT Rīga
Baiba Eglīte 1./2. TTT Rīga
Anete Jēkabsone-Žogota 2. Dynamo Kursk (RUS)
Liene Priede 2./3. TTT Rīga
Gunta Baško-Melnbārde 3. Basket Landes (FRA)
Dita Rozenberga 3./4. Charleroi (BEL)
Aija Putniņa 4. Nantes Reze (FRA)
Anete Šteinberga 4. Chevakata (RUS)
Zane Teilāne 5. Samsun (TUR)
Kristīne Vītola 5. Perfumerias Avenida (ESP)
Zenta Meļņika 5. TTT Rīga

Pēdējās spēles notiks 2016.gada 19. un 23. novembrī, finālturnīrs – 2017. gada jūnijā Čehijā (Prāgā un Hradeckralovā).

Finālturnīram kvalificēsies grupas uzvarētājas un sešas no deviņām otro vietu ieguvējām (salīdzinot bilances, netiks ņemti vērā rezultāti, kas sasniegti spēlēs ar 4. vietas ieguvējām).

Finālturnīrs risināsies pēc jaunas sistēmas, kas savulaik izmantota vīriešu čempionātos un pērn sieviešu pasaules čempionātā: 1. posmā – turnīri 4 grupās, uzvarētājas kvalificējas ceturtdaļfinālam; 2. posmā – grupu otro un trešo vietu ieguvējas izspēlē astotdaļfināla mačus; 3. posmā – ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēles.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams