Ilustratīvs attēls

FOTO: LETA

Ap 60 cilvēku iepretim valdības ēkai piketē pret BBC veidotās filmas, kurā attēlots Krievijas iebrukums Latvijā, demonstrēšanu Latvijas Televīzijā (LTV) par nodokļu maksātāju naudu, novēroja aģentūra LETA.

Piketētāji tur rokās plakātus latviešu, krievu un angļu valodā. Uz tiem rakstīts «Karadarbības psihoze - ne par mūsu līdzekļiem», «BBC, pietiek izpaust baumas par Daugavpili!».

Latvijas Krievu savienības pārstāvis Miroslavs Mitrofanovs piketētājiem mikrofonā sacīja, ka minētajā BBC filmā nav attēlots nekas patiess, tā ir falsificēta un pauž nepatiesu priekšstatu par krievvalodīgajiem, tostarp arī Latvijā. Viņš pauda viedokli, ka valdībai nebūtu jāinvestē nodokļu maksātāju nauda šādas filmas demonstrēšanā.

Piketā piedalās arī Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka, kas tāpat piketētājiem mikrofonā pauž viedokli, ka filmu ir izstrādājuši amerikāņu propagandētāji.

Piketā piedalās arī iedzīvotāji no Daugavpils, tostarp Daugavpils domes deputāti.

Jau ziņots, ka Latvijas Krievu savienības pārstāvji ir sašutuši, ka šī «melīgā, nacionālo naidu kurinošā» filma tikšot demonstrēta par nodokļu maksātāju naudu. LTV plānojot demonstrēt filmu, kas «vērsta pret Daugavpils iedzīvotājiem, pret Latgali un Latvijas krievu iedzīvotājiem», teikts Latvijas Krievu savienības paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Pēc partijas pārstāvju domām, šajā filmā Daugavpils iedzīvotāji un Latvijas krievi tiek parādīti kā agresori, teroristi un trešā pasaules kara vaininieki. Latvijas Krievu savienība uzskata, ka šī filma veidota, lai pamatotu Lielbritānijas un NATO militāro izdevumu palielinājumu.

«Nav nekāda pamata, lai saistītu Daugavpili ar vardarbību un karu,» uzsver partijas pārstāvji.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas raidsabiedrības BBC veidotajā filmā attēlots Krievijas iebrukums Latvijā. Filmā ar nosaukumu «World War Three: Inside The War Room» modelēta situācija, kurā Krievija ieņēmusi vairākas netālu no robežas esošas pilsētas, lai atbalstītu prokremliski noskaņotos separātistus.

Kad NATO līderi nevar izlemt, kā atbildēt uzbrukumam, ASV un Lielbritānija izlemj sūtīt karavīrus cīņā ar Krievijas spēkiem. Krievija pēc tam atbild ar kodoluzbrukumu. BBC mājaslapā raidījuma aprakstā teikts, ka tajā bijušās augstākās britu militārās un diplomātiskās amatpersonas veic iespējama «karstā kara» simulāciju Austrumeiropā, iekļaujot pat cīņu ar kodolieročiem.

Šī filma tiks demonstrēta šodien plkst.21.15 kanālā LTV1.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO