FOTO: AP/Scanpix

Jaunveidojamās Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta eiro un sociālā dialoga jautājumos amata kandidāta Valda Dombrovska prioritātes EK viceprezidenta amatā būs eiro stabilitāte, jaunu darbavietu veicināšanu un sociālā dialoga stiprināšana.

To Dombrovskis sacīja, uzrunājot Eiropas Parlamenta (EP) deputātus pirmdien Briselē notiekošajā uzklausīšanā. Uzrunu EP deputātiem jaunveidojamās Dombrovskis sāka latviešu valodā, bet turpināja angliski.

Dombrovskis norādīja, ka viņš nav jāpārliecina par EP nozīmīgo lomu Eiropas Savienības (ES) lēmumu pieņemšanā un ikdienas dialoga ar Eiropas iedzīvotājiem nodrošināšanā. Ja viņš tikšot apstiprināts EK viceprezidenta amatā, Dombrovskis solīja strādāt ciešā sadarbībā ar EP, stiprinot politikas iniciatīvu un priekšlikumu demokrātisko leģitimitāti.

Par galvenajiem darba uzdevumiem Dombrovskis nosauca eiro zonas un visas ES ekonomiskās izaugsmes veicināšanu un jaunu darbavietu radīšanu, eiro stabilitātes nodrošināšanu, ekonomiskās un sociālās politikas koordināciju, lai ekonomiskās izaugsmes augļus sajustu visi Eiropas iedzīvotāji, kā arī sociālo partneru ciešāku iesaisti lēmumu pieņemšanā.

Tāpat Dombrovskis EP deputātiem atgādināja, ka viņš ir dzimis aiz «dzelzs priekškara». Latvija pēdējo 25 gadu laikā mierīgā ceļā transformējusies, kļūstot par demokrātisku valsti. Dombrovskis uzsvēra, ka tāpēc viņš pilnībā atbalsta Eiropas ideju un tic ES galvenajām vērtībām.

Dombrovskis uzsvēra, ka gadījumā, ja viņu EP apstiprinās EK viceprezidenta amatā, viņš pievērsīšoties eiro stabilitātes nodrošināšanai, kā arī tādai makroekonomiskajai pārvaldībai, kas ir saskaņā ar sociālo taisnīgumu.

ES ir pārvarējusi savas eksistences smagāko krīzi, tomēr ekonomikas atveseļošanās joprojām ir trausla, norādīja Dombrovskis. Ekonomiskā atveseļošanās savukārt ir iespējama, ja ES atrisina savas strukturālās problēmas.

Dombrovski uzklausa EP Ekonomikas un monetārās komisijas, kā arī Nodarbinātības un sociālo lietu komisijas deputāti.

Atbildīgajai EP komitejai jāveic novērtēšana 24 stundu laikā pēc uzklausīšanas. Katra kandidāta novērtējuma ziņojums tiek nosūtīts Komiteju priekšsēdētāju konferencei un EP Priekšsēdētāju konferencei un, ja tiek nolemts, ka nav nepieciešama papildu informācija, pēc viedokļu apmaiņas uzklausīšana tiek slēgta.

EP balsojums par jauno EK sastāvu paredzēts oktobra beigās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO