Merila Strīpa

FOTO: AP/Scanpix

Amerikāņu aktrise Merila Strīpa neilgi pēc tam, kas tika izziņotas «Oskara» balvu nominācijas, kurās nebija neviena melnādaina aktiera, saņēmusi nopēlumu par izteikumiem, ka visu cilvēku senči nākot no Āfrikas. Trīskārtējā «Oskara» balvas ieguvēja šogad vada Berlīnes kinofestivāla žūriju. Preses konferencē viņai uzdeva jautājumu, vai viņa iepazinusies ar Āfrikas un Tuvo Austrumu kino.

66 gadus vecā Strīpa atbildēja, ka esot redzējusi jordāniešu kinolenti «Theeb» par beduīnu zēna bīstamo ceļojumu cauri tuksnesim, kā arī filmu «Timbuktu» par islāmistiem, kuri pārņēmuši Mali pilsētu.

«Esmu pamanījusi, ka ir cilvēcības kodols, kas sastopams ikvienā kultūrā,» viņa teica. «Galu galā mēs visi esam nākuši no Āfrikas, vai ziniet. Mēs visi esam berlīnieši, mēs visi patiesībā esam afrikāņi.»

Temats par etnisko dažādību kino industrijā kļuva īpaši aktuāls pēc šī gada ASV Kinoakadēmijas balvu jeb «Oskaru» nomināciju izziņošanas. Starp 20 aktierspēles nominācijās izvirzītajiem cilvēkiem nebija neviena melnādaina aktiera.

Strīpas izteikumi kļuva par vienu no apspriestākajiem tematiem tviterī.

«Man šķita, ka Merila Strīpa ir par gudru, lai jebkādā kontekstā teiktu, ka «mēs visi patiesībā esam afrikāņi»,» raksta tvitera lietotājs ar segvārdu «Jamil Smith».

Taču citi uzskata, ka Strīpas teiktais neesot saprasts pareizi. «Noskatieties visu interviju, pirms uzbrūkat Merilai Strīpai. Viņas citāts tika izrauts no konteksta,» norāda tvitera lietotājs ar segvārdu «evansArmour».

Berlīnes kinofestivālā 11 dienu laikā tiks izrādītas aptuveni 400 filmas. Uzvarētāju izvēlēsies no konkursa programmā iekļautajām 18 kinolentēm, kuras uzņēmuši režisori no ASV, Francijas, Bosnijas un Hercegovinas, Lielbritānijas, Ķīnas un Vjetnamas.

Pasākums tika atklāts ceturtdien ar brāļu Džoela un Ītena Koenu filmu «Hail, Caesar!».

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO