ASV Kinoakadēmijas balvu ceremonijas producenti pirmdien paziņoja, ka turpmāk «Oskaru» saņēmēju pateicības runas laikā uz ekrāniem tiks demonstrēti to cilvēku vārdi, kuriem viņi vēlas pateikties. Saņemot prestižo kino industrijas balvu, uzvarētājiem atvēlētas 45 sekundes pateicības runai. Tā vietā, lai nosauktu kolēģu un ģimenes locekļu vārdus, «Oskara» balvas laureāti varēs koncentrēties uz savu runu.

Jaunie noteikumi tika izziņoti «Oskara» balvas nominantu oficiālajās brokastīs Beverlihilsā, ko rīkoja ASV Kinoakadēmija.

Kā jau ziņots, šogad aktierspēles nomināciju sarakstā nav atrodams neviena melnādaina aktiera vārds. Vairāki aktieri un režisori solījušies boikotēt ceremoniju, kamēr citi nopēluši tās rīkotājus.

Taču ASV Kinoakadēmijas prezidente Šerila Būna Aizeksa sacīja, ka problēma neesot aizēnojusi brokastis.

«Kā jau mēs visi zinām, šogad ir tāda sajūta, it kā telpā būtu zilonis, ko visi redz, bet par ko nerunā. Esmu lūgusi tam doties prom,» viņa teica. «Šodien galvenais ir jūsu lieliskais darbs uz ekrāna un aizkadrā.»

Amerikāņu aktieris Silvestrs Stalone atklāja, ka esot apsvēris «Oskaru» ceremonijas boikotēšanu. 69 gadus vecais aktieris tika nominēts par otrā plāna lomu filmā «Creed» («Rokijs: Krīda mantojums»), taču nomināciju sarakstā neiekļuva ne kinolentes melnādainais režisors Raiens Kūglers, ne arī galvenās lomas tēlotājs Maikls B.Džordans.

«Atceros, ka runāju ar Raienu Kūgleru, kad šis skandāls sākās,» sacīja Stalone. «Es jautāju Raienam, kā viņš vēlas to risināt, jo uzskatu, ka viņš ir atbildīgs par manu atrašanos filmā. Katru reizi, kad paskatījos Maiklam Džordanam acīs, viņš padarīja mani labāku. Es domāju, ka viņš pelnījis lielāku cieņu un uzmanību. Kūglers teica, lai dodos uz ceremoniju un pārstāvu filmu, jo es esot to pelnījis. Kādreiz viss mainīšoties.»

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka vairāki pazīstami kinoindustrijas pārstāvji nosodījuši to, ka «Oskara» nomināciju sarakstā nav pārstāvēti melnādainie aktieri.

Aktrise Viola Smita, pievienojoties diskusijai, norādījusi, ka «Oskara» balvu pasniegšana ir simptoms lielākai problēmai - tam, kā Holivudā notiek filmu veidošana. Viņasprāt, būtu nepieciešams veidot vairāk filmu, kurās lomas varētu spēlēt arī aktieri, kuriem nav balta ādas krāsa.

Savu viedokli pauduši Vils Smits, Džada Pinketa-Smita un Spaiks Lī, apliecinot, ka boikotēs «Oskara» pasniegšanas ceremoniju. Arī režisors Maikls Mūrs apņēmies nedoties uz ceremoniju 28. februārī.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams