Nākamā mēneša sākumā Liepājas un Kuldīgas apkārtnes ceļos gaidāmajā Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) sezonas pirmajā posmā rallijā «Liepāja» piedalīsies 17 Eiropas valstu, kā arī Dienvidamerikas kontinenta valsts Paragvajas autosportisti, vēsta organizatori.

Ceturtdien noslēdzās reģistrēšanās sacensībām un kļuva zināms, ka jaudīgākajā ERC1 ieskaites klasē pieteikušās 14 ekipāžas, kas Latvijā startēs ar visām četrām šobrīd pieejamajām R5 grupas automašīnām - «Ford Fiesta» (sešas ekipāžas), «Škoda Fabia» (piecas), «Citroen DS3» (divas) un «Peugeot 208 T16» (viena).

Ar «Fiesta» R5 auto sacensībās startēs pagājušā gada sacensību čempions Kajetans Kajetanovičs no Polijas, kurš centīsies nosargātu titulu. Rallijā piedalīsies arī pazīstamais krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks, kurš pērn šajās sacensībās uzrādīja ātrāko laiku sešos no 11 ātrumposmiem, tomēr avārijas dēļ nespēja cīnīties par uzvaru.

Ar šādām mašīnām brauks arī divas Latvijas ekipāžas - ar «Škoda» mašīnu brauks ne tikai pērnā gada Eiropas vicečempioni junioru ieskaitē Ralfs Sirmacis ar stūrmani Artūru Šiminu, kuri šogad plānojuši piedalīties piecos ERČ etapos, bet arī Raimonds Kisiels un Arnis Ronis, kuri to pirmoreiz izmēģināja jau pagājušā gada izskaņā. 2013.gadā Kisiela ekipāža guva piekto vietu rallijā «Liepāja».

Ar vienu no «Citroen» mašīnām brauks 2015.gada Eiropas čempions ERC2 ieskaites klasē ungārs Dāvids Botka, bet vienīgo «Peugeot 208 T16» vadīs itāļu pilots Džakomo Kostenāro.

ERC2 ieskaites klasē pieteikumi saņemti no 11 ekipāžām, kas visas startēs ar dažādu modeļu «Mitsubishi Lancer Evolution» automašīnām. Dalībnieku sarakstā ir gan Latvijas rallija čempioni LRČ2 ieskaites klasē Jānis Vorobjovs un Andris Mālnieks, gan Māris Neikšāns, kurš rallijā piedalīsies pēc vairāku gadu pārtraukuma. Starp dalībniekiem arī ekipāžas no Itālijas, Krievijas, Polijas un Paragvajas, kuri Liepājā uzsāks Eiropas ralliju programmu, apgūstot jaunus ceļus un ceļot savu prasmju līmeni.

Bez latviešu līdzdalības neiztikt arī visplašāk pārstāvētajā ERC3 ieskaites klasē (R2 un R3 grupas auto), kurā ar Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) izsniegtu licenci startēs četras ekipāžas. Ar «Sports Racing Technologies» (SRT) sagatavotu automašīnu piedalīsies Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pasaules rallijkrosa čempionāta pilots Reinis Nitišs, kurš sacensībās šoreiz brauks kopā ar stūrmani Andi Neikšānu. Rallijā piedalīsies arī Emīls Blūms un Nikolajs Grjazins, un šo trīs pilotu rīcībā būs «Peugeot 208 R2» automašīnas, un visas trīs ekipāžas piedalīsies arī FIA Eiropas junioru čempionātā. Tikmēr ar ceturto LAF licenci startēs Petrs Turkins, kura rīcībā būs ASRT komandas aprūpēts «Citroen DS3 R3T» braucamais.

Ar trim «Opel Adam R2» automašīnām rallijā «Liepāja» būs pārstāvēta «ADAC Opel Rallye Junior» komanda, kuras sastāvā startēs vācu piloti Marijans Grībels un Jūliuss Tannerts, kā arī brits Kriss Ingrams. Tāpat rallijam «Liepāja» pieteicies arī 2015.gada FIA Eiropas rallija trofejas ieguvējs, kā arī 2014. un 2015.gada Turcijas rallija čempions Murats Bostanci, kurš pilnpiedziņas automašīnu šoreiz nomainījis uz priekšpiedziņas «Ford Fiesta R2».

Vienlaicīgi ar FIA Eiropas rallija čempionāta pirmo posmu Liepājā un Kuldīgā norisināsies arī divi Latvijas rallija čempionāta posmi. Vairākas jau nosauktās ekipāžas startēs gan Eiropas, gan Latvijas čempionāta posmos. Savukārt tikai Latvijas čempionātam pieteicies 2015.gada Latvijas rallija čempions LRČ1 ieskaites klasē Guntis Lielkājis, kurš rallijam pieteicies ar stūrmani Ivaru Grošu (ekipāža brauks ar «Mitsubishi Lancer Evolution IX» auto).

Tāpat rallijam «Liepāja» pieteicies piecpadsmit gadus vecais Kalle Rovanpere. Bijušā pasaules rallija čempionāta pilota Harri Rovanperes dēls sacensībās piedalīsies ar «Škoda Fabia S2000» automašīnu.

Rallijs «Liepāja» sāksies piektdien, 5.februārī, kad notiks kvalifikācijas posms, piecpadsmit ātrāko ekipāžu starta pozīciju izvēle un sacensību ceremoniālais starts. Eiropas Rallija čempionāta jaunās sezonas pirmie seši ātrumposmi sestdien, 6.februārī, plānoti Kuldīgas pusē, kur notiks ne vien garākais rallija ātrumposms SS3/4 «Neste Oil» (25,14 km), bet arī ātrumposms, kas norisināsies krēslas un tumsas aizsegā - SS6 Kuldīga 2, kura sākums plkst.16.15. Sacensību turpinājumā svētdien, 7.februārī, Eiropas rallija meistari sacentīsies Liepājas apkārtnē. Sacensību maršrutā iekļauti septiņi ātrumposmi, tajā skaitā arī viens no Latvijas rallija «zelta fonda» ātrumposmiem Vecpilī, kurā iekļauta arī Vecpils krosa trase. Rallija uzvarētāja noteikšanai autosportisti atgriezīsies Liepājā, lai veiktu noslēdzošo ātrumposmu koncertzāles «Lielais dzintars» pakājē, kam dots nosaukums «Great Amber».

Pēc visu sportisko aktivitāšu finiša rallija dalībnieki un apmeklētāji aicināti ierasties koncertzālē uz svinīgo godalgoto vietu ieguvēju apbalvošanas ceremoniju.

ERČ kalendārā «Liepājas» rallijs ir iekļauts ceturto gadu pēc kārtas. Tas ir vienīgais posms, kurā paredzēts izmantot riepas ar radzēm. Pērn sacensībās uzvaru svinēja īru braucējs Kreigs Brīns.

Kā zināms, šogad ERČ kalendārā ieplānoti desmit posmi, turklāt visas sezonas kopējais balvu fonds ir 200 000 eiro.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams