Ko darīt brīvdienās? Kāpēc lai nenopirktu sev jaunu cepuri, ar kuru doties mežā pētīt dzīvnieku pēdu nospiedumus? Salst deguns ārā? Tad dodies baudīt klasiku gan koncertos, gan izrādēs un pašmāju kino. Tici man, darīt ir ko!

PASĀKUMI

Cepuru tirdziņš Kalnciema kvartālā

Kocēnu novadā notiek ziemas pārgājiens «Pēdas mežā»

Starptautiskais cirka festivāls «Zelta Kārlis - 2016»

KONCERTI

Raimonda Paula 80 gadu jubilejas koncerts

Rīgā atgriezīsies metālisti «Cannibal Corpse»

IZRĀDES

Māras Zālītes dramatiskā poēma «Pilna Māras istabiņa»

Valmieras teātrī - Maksima Gorkija «Zikovi»

Izrāde bērniem «Pelnrušķīte»

Izrāde «Mežonīgā triloģija» atgriežas viesizrādēs

MEŽONĪGĀ TRILOĢIJA | WILD TRILOGY | TRAILER from PIGEON-BRIDGE on Vimeo.

Teātra muzejs atzīmē 40. dzimšanas dienu un Eduarda Smiļģa 130. gadskārtu

KINO

Skatāma Dāvja Sīmaņa veidotā mākslas filma «Pelnu sanatorija»

Spēlfilmas «Pelnu sanatorija» scenārija autori ir Sīmanis un Tabita Rudzāte. Stāsts ir izdomāts, taču vienlaikus balstīts reālos vēsturiskos notikumos Pirmā pasaules kara beigās - laikā, kad kara šausmas sagrāva apgaismības laikmetā izlolotās ilūzijas par racionālu un modernu pasauli un saprātīgu cilvēku tajā. Filmas darbība norisinās 1917. gadā Kurzemē. Kara pēdējās dienās atvaļināts vācu kara ārsts Ulrihs tiek nosūtīts uz nomaļu sanatoriju, kur ārstējas kontuzēti un mentāli traumēti kareivji.

Ulriham atklājas dīvaina, sapņaina pasaule, kurā valda miers un aizmirstība. Tas izrādās pārbaudījums viņa racionālajam prātam un apņēmībai «ieviest kārtību». Savukārt negaidīta pieķeršanās kādam pamestam, mežonīgam zēnam ļauj Ulriham atgūt notrulināto cilvēcību. Taču karš vēl nav beidzies - agrāk vai vēlāk tas sasniegs arī šo patvēruma vietu. Galveno lomu - vācu kara ķirurgu - filmā spēlē vācu teātra un kino zvaigzne Ulrihs Matess, kurš ir viens no izcilākajiem mūsdienu vācu aktieriem. Ārpus Vācijas Matess pazīstams ar lomām tādās kinofilmās kā «Sakāve» («Der Untergang») un «Devītā diena». Pārējās lomās filmā spēlē Pēteris Liepiņš, Leonīds Lencs, Agnese Cīrule, Dmitrijs Jaldovs un citi.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams