Alvis Hermanis un Mihails Barišņikovs

FOTO: publicitātes

No šodienas līdz 24.janvārim Jaunā Rīgas teātra (JRT) izrāde «Brodskis/Barišņikovs» Alvja Hermaņa režijā tiks izrādīta Suzannas Delalas centrā Telavivā, Izraēlā, informēja JRT reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Bināne.

Iestudējumā «Brodskis/Barišņikovs», kura pirmizrāde Rīgā notika pagājušā gada oktobrī, leģendārā mākslas personība Mihails Barišņikovs interpretē sava drauga, Nobela prēmijas laureāta dzejnieka Josifa Brodska dzeju viņa dzimtajā valodā.

Iestudējums ar tekstu un kustību atklāj dzejnieka pasauli, ļaujot līdzpārdzīvot Brodska sarežģīto, lirisko un iedarbīgo vārdu spēli.

Iestudējuma scenogrāfe ir Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks - Gļebs Fiļštinskis.

JRT viesizrādēs uz Izraēlu dodas pirmo reizi, savukārt Barišņikovs Suzannas Delalas centrā viesojies jau vairākkārt.

Suzannas Delalas centrs dibināts 1989.gadā ar Delalu ģimenes fonda atbalstu, godinot viņu agri mūžībā aizgājušo meitu Suzannu. Papildu atbalstu centra dibināšanai sniedza Telavivas pašvaldība, Telavivas fonds, kā arī Izraēlas Kultūras un izglītības ministrija, kas joprojām ir galvenie centra finansiālie atbalstītāji.

Suzannas Delalas centrs ir mājvieta vairākām dejas kompānijām. Tas piedāvā skatītājiem Izraēlas un ārvalstu laikmetīgās dejas trupu iestudējumus, kā arī festivālus, kas izceļ dažādiem reģioniem raksturīgus deju stilus, piemēram, flamenko, indiešu klasisko deju, Ķīnas tradicionālo un laikmetīgo deju.

Izrādi «Brodskis/Barišņikovs» JRT veidojis sadarbībā ar «Baryshnikov Productions».

    Lasīt un pievienot komentāru

    JAUNĀKIE FOTO