FOTO: Reuters/ScanPix

Kanādiešu dziedātājas Selīnas Dionas vīrs Renē Anželils, kurš atklāja viņas talantu un ilgu laiku bija viņas karjeras menedžeris, ceturtdien nomira 73 gadu vecumā pēc cīņas ar vēzi.

«Renē Anželils nomira šorīt savā mājā Lasvegasā pēc ilgas un drosmīgas cīņas ar vēzi,» mikroblogu vietnē «Twitter» paziņoja Diona.

Dziedātājas preses sekretārs Marks Olivjē pavēstīja, ka tuvākajās dienās tiks sniegts vairāk informācijas, bet pagaidām ģimene vēlas, lai tai ļautu sērot privāti.

Ziņa par Anželila nāvi izraisīja līdzjūtības uzplūdus no Dionas fanu puses.

Kanādas premjerministrs Džastins Trido vietnē «Twitter» izteica līdzjūtību Dionai un Anželila sešiem bērniem, no kuriem trīs dzimuši viņa iepriekšējā laulībā.

Anželila dzimtā pilsēta Monreāla paziņoja, ka karogi pilsētā tiks nolaisti pusmastā, un mērs Denī Kodērs apliecināja cieņu «izklaides pasaules piemineklim».

Anželils, kurš piedzima Kvebekas provincē libāniešu un sīriešu imigrantu ģimenē, sākumā pievērsās franču sešdesmito gadu mūzikai, pēc tam izmēģināja darbību komēdijas jomā, bet beigās veidoja karjeru mūzikas menedžmentā.

Kā talantu aģents viņš parakstīja līgumu ar vienu no izcilākajām Kvebekas mūziķēm Žinetu Reno, bet šī vienošanās tika pēkšņi izbeigta 1981.gadā, atstājot Anželilu neapskaužamā situācijā.

Dionai esot 12 gadu vecumā, viņas uzstāšanās demo ieraksts tika nosūtīts Anželilam. Viņas balss Anželilu tā apbūra, ka viņš noslēdza ar jauno dziedātāju ekskluzīvu menedžmenta līgumu un pat ieķīlāja savu māju, lai finansētu Dionas debijas albumu.

Viņa protežē un nākotnē arī sieva Diona kļuva par vienu no pazīstamākajām dziedātājām popmūzikā, iegūstot piecas «Grammy» balvas, tai skaitā par filmas «Titāniks» dziesmu «My Heart Will Go On», un sadarbojoties ar tādām zvaigznēm kā Bārbra Streizande un Stīvijs Vonders.

Anželils ieguldīja Dionas peļņu no koncertiem un pārdotajiem 220 miljoniem albumu restorānos, deju klubos un golfa laukumos. Viņš izveidoja apģērbu līnijas, parfimēriju un citas preces ar Dionas zīmolu, uzbūvējot abiem kopīgu bagātības impēriju.

1994.gadā, kad Dionai bija 19 gadu un Anželilam – 45 gadi, viņi salaulājās ekstravagantā kāzu ceremonijā, kas Kanādā tika rādīta televīzijas tiešraidē.

Pāris vēlāk apmetās Lasvegasā, kur Diona uzstājās apmēram 1000 šovos, nopelnot vēl vairākus miljonus ASV dolāru.

Anželilam 2013.gadā tika diagnosticēts rīkles vēzis, un nākamajā gadā viņš izbeidza Dionas menedžera lomu, kuru bija pildījis vairāk nekā 30 gadus.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO