Šorīt, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, neskatoties uz nepatīkamajiem laika apstākļiem, ziedus pie Brīvības pieminekļa bija ieradušās nolikt gan Valsts augstākās amatpersonas un politiķi, gan vairāki simti iedzīvotāju.

Svinīgā ziedu nolikšanas ceremonijā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar ģimeni, Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), zemkopības ministres Jānis Dūklavs (ZZS), labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), bijušie Valsts prezidenti Valdis Zatlers un Vaira Vīķe-Freiberga, valsts drošības dienestu pārstāvji, kā arī Saeimas deputāti un ārzemju viesi.

Ziedus nolikt bija ieradusies arī Rīgas domes vadība - mērs Nils Ušakovs (S) un vicemērs Andris Ameriks (GKR). Tāpat ceremonijā piedalījās Krievijas vēstnieks Latvijā Alkesandrs Vešņakovs un citi.

Pieminekļa pakājē tika guldīti dažādi ziedi, galvenokārt sarkanā un baltā krāsā. Ziedu pušķus rotāja ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu karogi - ziedu paklājā manāmi Ukrainas, Zviedrijas, Lietuvas un citu valstu karogi. Iedzīvotāji uz ceremoniju bija atnesuši arī lielu Latvijas un Lietuvas karogu.

Skanot Nacionālo Bruņoto spēku orķestrim, klātesošie cilvēki klusām dziedāja līdzi izpildītajiem patriotiskajiem skaņdarbiem.

Ziedus nolikt bija ieradušies visu paaudžu cilvēki, gan arī ģimenes ar bērniem. Pasākumu no malas novēroja arī daudzi ārzemju viesi.

Kā ziņots, Šodien tiek svinēta Latvijas Republikas 97 gadu jubileja. Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī plkst.16 Otrajā pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams