Raxtu Raxti

FOTO: Publicitātes foto

Muzikālā apvienība «Raxtu raxti» Valsts svētkos, 18. novembrī, Ķīpsalas hallē rīko lielkoncertu, piedāvājot apjomīgu un īsti latvisku koncertu ar jauniem skaņdarbiem, muzicējot kopā ar dūdu un bungu grupu «Auļi», un vērienīgu publikas sadziedāšanos noslēgumā.

Koncerta sākumā klausītājus priecēs «Raxtu raxtu» jaunās dziesmas no topošā un nākamgad gaidāmā skaņu ierakstu albuma. Programmas pamatu veidos «Raxtu raxtu» mūziķu oriģinālskaņdarbi ar latviešu tautasdziesmu tekstiem, informēja muzikālās apvienības dalībnieks Kārlis Auzāns.

Koncerta laikā «Raxtu raxtu» mūziķiem pievienosies plaši pazīstamā dūdu un bungu grupa «Auļi», kopā atskaņojot kompozīcijas no šogad klajā laistā «Raxtu raxtu» albuma «Es atradu tautasdziesmu». Skaņdarbu klāstā būs gan latviešu tautasdziesmas, gan oriģinālas, tautas mūzikai pietuvinātas versijas Imanta Kalniņa un citu latviešu komponistu dziesmām.

Savukārt lielkoncerta noslēgumā skanēs pazīstamas un paaudžu paaudzēs iemīļotas latviešu tautas melodijas, kuras šoreiz mūziķi cer izpildīt kopā ar koncerta apmeklētājiem, jo uz lielā ekrāna tiešsaistē ikkatrs varēs lasīt dziesmu tekstus un dziedāt līdzi, solīja Auzāns.

Latvijas svētku lielkoncerta tradīciju muzikālā apvienība «Raxtu raxti» iedibināja pērn, kad sniedza pirmo lielkoncertu koncertzālē «Rīga». Lielā publikas atsaucība un neaizmirstamā koncerta atmosfēra pamudinājusi mūziķus koncertu rīkot arī šogad, taču jau daudz plašākā un vērienīgākā sastāvā.

Muzikālā apvienība «Raxtu raxti» sākotnēji radās kā vairāku grupas «Autobuss debesīs» mūziķu eksperiments, apvienojoties vienā kolektīvā ar pazīstamiem etno mūziķiem. Sākotnēji kolektīva repertuārā bija tikai Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikas skanējumā, bet, laikam ritot, repertuārs kļuvis daudz plašāks.

Muzikālajā apvienībā «Raxtu raxti» muzicē Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs. Bieži koncertos kolektīvam piebiedrojas arī citi pieaicināti mūziķi.

Biļetes uz gaidāmo koncertu var iegādāties «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās. Koncerts Ķīpsalas hallē sāksies plkst.18.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO