Acīmredzot koordinētās apšaudēs un sprādzienos Parīzē piektdienas vakarā nogalināti vismaz 127 cilvēki, bet daudzi citi guvuši ievainojumus, vēsta Francijas mediji. Apšaudes notikušas vismaz septiņās dažādās Parīzes vietās. Pienāk ziņas arī par aculiecinieku vērojumiem, kas ir ļoti baisi. Arī sabiedrība ir nobijusies.

Noskaņojums ir satraukts, taču cilvēki nepārvietošanās lūgumu tomēr neievēro. Ielās ir daudz armijas un policijas spēku vienību.

Marija Naumova intervijā Latvijas Radio atklāja, ka «ir bailes par to, kas notiek un ka tas notiek jau tik tuvu mums visiem. Ir pārliecība, ka dzīvojam jau kara laikā. Būtu gribējies ticēt, ka Francijā un tās esošajā brīvībā kas tāds nebūtu iespējams. Draugi zvana, jautā, vai visi dzīvi un viss kārtībā.» Naumova stāstīja latvijas Radio, ka ari viņas meita bija gribējusi vakar iet uz vienu no uzbrukumā cietušajām kafejnīcām. Viņa uzskata, ka šodien ir jāievēro noteikums neiziet uz ielām, jo viss tāpat ir slēgts. Naumova akcentē, ka šobrīd viena no drošākajām vietām pasaulē ir Latvija - tādas ir sajūtas.

Režisors un ātrās palīdzības mediķis Kaspars Goba notikuma vietā vakariņojis minūtes 10 no pirmā sprādziena vietas - sociālajos tīklos ātri kļuvis skaidrs, kas noticis. Goba stāsta, ka daļa cilvēku tad no bāriem strauji devušies mājās, daļa palikusi sēžot un gaidot ziņas par traģēdijas apmēriem. Goba Latvijas Radio šorīt stāstīja, ka ielās daudz mediķu bijis, daudz brīvprātīgo ārpus darba laika, taču situācija bijusi ļoti sistemātiski risināta, organizācija apbrīnojama un panikas nekādas. Goba arī redzējis policiju pārmeklējam kādu māju naktī.

Kopējā atmosfēra sabiedrībai bijusi saspringta - iedzīvotāji bažīgi raudzījušies uz katru pretimnācēju, jūtoties neomulīgi. Daudzi izvēlējušies doties mājās pa mazākām ieliņām, kur nav lielas ļaužu masas.

Pēc piektdien notikušajiem teroraktiem Parīzē, pilsētas ielās valdīja bailes un solidaritāte, atklāja aptaujātie Latvijas pilsoņi Parīzē.

Doktorante Parīzes politisko studiju institūtā Una Bergmane sarunā norādīja, ka uzbrukuma brīdī atradusies restorānā, kas atradies Parīzes 11.rajonā. «Kad uzzinājām par notikušo radās divējādas sajūtas - bailes un solidaritāte. Restorānā bija daudz dažādu ticību un tautību cilvēki, kuri jutās tik pat apdraudēti, kā pārējie. Domājām, ko darīt tālāk - aizbarikādēt restorāna durvis, vai katram iet uz savu pusi. Mēs izlēmām doties pie draugiem,» notikušo atminējās Bergmane.

Viņa norādīja, ka arī uz ielām cilvēki izrādīja solidaritāti un mēģināja viens otram palīdzēt. «Sazinājos ar draugiem un arī tagad noskaņojumi ir dažādi. Citi saka, ka paliks mājās šodien un arī rīt, jo pastāv uzskats, ka, iespējams, nekas nemaz vēl nav beidzies.

Ir arī cilvēki, kuri gatavi turpināt darīt savas lietas, parādot, ka viņiem nav bail.

Tieši to teroristi arī vēlas - redzēt, ka cilvēkiem tiek iedvestas bailes,» viņa norādīja. Vaicāta par pilsētā notiekošo, viņa sacīja, ka uz ielām cilvēku skaits ir samazinājies, savukārt atsevišķas metro līnijas nedarbojas.

«[Francijas prezidents Fransuā] Olands sacīja, ka notikušajā vainojama «Islāma valsts», ka terora akti organizēti ārpus Francijas, taču esot iesaistīti cilvēki, kas palīdzēja uz vietas. Pašlaik ir maz informācijas par to, ko dara policija,» sacīja Bergmane, norādot, ka tas saistāms ar iepriekšējo pieredzi šādu notikumu risināšanā, liedzot teroristiem pieeju informācijai.

Bet kāda Parīzē studējoša Latvijas pilsone, kura vēlējās palikt anonīma, aģentūrai LETA norādīja, ka

uzbrukuma brīdī viņa bija mājās un sekoja ziņām, kā arī dzirdēja sirēnas. Pēc notikušā Parīzē viņa teica, ka tuvākās dienas nekur neiešot.

«Trakākais ir tas, ka viss šis notika ap manām mājām Parīzē. Arī netālu no skolas. Parasti to Latvijā redzam ziņās un domājam «cik traki viņiem tur», bet šoreiz es sapratu, ka traki ir mums, šeit. Sajūta, ka tikko netālu no mājām notikusi šaušana un cilvēks, kas to izdarījis, klīst tepat kaut kur apkārt, ir drudžaina,» stāstīja studente no Latvijas.

Neskatoties uz notikušo, viņa turpinās studijas. Taču viņa pauda arī bažas par to, kā Parīzē notikušais uzbrukums ietekmēs turpmākos procesus. «Patlaban vēl nav skaidrs, vai, piemēram, nākamnedēļ notiks iepriekš plānotās lekcijas, vai tiks mainīta studiju lokācijas vieta. Tāpat nav skaidrs, vai pēc šī notikuma viņi parūpēsies par drošību,» aģentūrai LETA atzina studente no Latvijas.

Savukārt advokāts Ģirts Rūda savā Tvitera kontā norāda, ka Parīze šodien šķiet mierīga, tomēr ielās var redzēt sērojošus cilvēkus.

«Šodien Parīzē ir mierīgi. Ja neskaita vīriešus, kuri raud uz ielas, vai policiju, kas norobežojušas uzbrukuma vietas,» viņš raksta.
Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO