Saistībā ar Parīzē notikušo teroraktu, pēcpusdienā plkst.16 iepretim Francijas vēstniecībai Rīgā norisināsies piemiņas un solidaritātes brīdis, liecina sociālajā vietnē «Facebook» publicētā informācija.

Piemiņas brīdi pie Francijas vēstniecības, pie kuras iedzīvotāji jau no rīta novieto ziedus un svecītes, pieminot teroristu uzbrukumā bojāgājušos, rīko Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V), kura ir arī bijusī Latvijas vēstniece Francijā.

Kā iepriekš apliecināja Ārlietu ministrijas preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons, pēc ministrijas rīcībā esošās informācijas Francijas galvaspilsētā Parīzē atrodas 28 Latvijas valstspiederīgie un pašreizējā informācija liecina, ka neviens no viņiem nav cietis.

Jansons apliecināja, ka četri no Latvijas valstspiederīgajiem atradušies rajonos netālu no terora aktu vietām, taču neviens no viņiem nav cietis. Pašlaik Latvijas vēstniecība Francijā uztur regulārus kontaktu ar Francijas varas iestādēm, precizējot informāciju par cietušajiem un to skaitu.

Viņš arī norādīja, ka pašlaik izsludināts ārkārtas stāvoklis un rajonos, kuros veikti uzbrukumi, ir zināmi transporta kustības ierobežojumi. Tikmēr lidostas joprojām veic darbu, taču ieviesta robežkontrole ar ko jārēķinās ceļotājiem.

Jau vēstījšm, ka ministrija naktī saņēmusi daudzus zvanus no iedzīvotājiem, kas uztraukušies par saviem tuviniekiem, tomēr ministrijai nav informācijas par bojāgājušajiem vai cietušajiem no Latvijas.

Ministrijā iepriekš jau skaidroja, ka nav arī saņemti visu bojāgājušo un cietušo vārdi. Tiklīdz būs zināma šī informācija, zvanītāji attiecīgi tiks informēti, norādīja ministrijā.

Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes Latvijas Radio norādīja, ka šobrīd nav absolūti nekādas informācijas, ka kāds no Latvijas pilsoņiem būtu iesaistīts. «Vēlu vakarā bija jautājumi par dažiem, bet šobrīd nav nekādas informācijas,» uzsvēra vēstniece.

Kā ziņots, acīmredzot koordinētās apšaudēs un sprādzienos Parīzē piektdienas vakarā nogalināti vismaz 127 cilvēki, bet daudzi citi guvuši ievainojumus, vēsta Francijas mediji.

Apšaudes notikušas vismaz septiņās dažādās Parīzes vietās.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams