No šodienas grāmatnīcās pieejama dzejnieka un mūziķa Guntara Rača līdz šim apjomīgākais izdotais dzejoļu un dziesmu vārdu apkopojums «Laikam laika nav». Grāmatas pirmais lasījums notika jau pagājušajā nedēļā 28. oktobrī, festivāla BILDES 30. jubilejas svinību un logotipu izstādes atklāšanas ietvaros.

«Šajā grāmatā atradīsiet gan jau agrāk publicētus dzejoļus, gan pavisam jaunus darbus un līdz šim apjomīgāko manu dziesmu vārdu apkopojumu,» par savu jauno grāmatu stāsta Guntars Račs. «Pirmajā nodaļā ATSKAŅAS, esmu iekļāvis dzejoļus, kas radīti laika posmā no 1980. līdz 2015. gadam. Daļa no šajā nodaļā iekļautajiem dzejoļiem agrāk bija atrodami tikai 1994. gadā izdotajā grāmatiņā 100 dzejoļi, kura nav pieejama jau vairāk nekā 20 gadus. Šis noteikti ir visapjomīgākais dzejoļu krājums, kāds man jebkad ir bijis izdots.»

«Otrajā nodaļā ACU MIRKĻI esmu iekļāvis daļu no saviem mirkļu vērojumiem, kurus piefiksēju un bez īpašas slīpēšanas jau vairāku gadu garumā esmu publicējis savu sociālo tīklu lapu kontos internetā, ar vienu kopīgu ievadu: «Ar labu nakti, Latvija. Es Tevi mīlu!» Daļa no tiem noteikti nepretendē uz pilnvērtīgu dzejoļu statusu, taču pietiekami spilgti atspoguļo manu tā mirkļa skatījumu uz pasaulē un Latvijā notiekošo un tā īsti būtu saprotami tikai kontekstā ar kādiem konkrētiem notikumiem un procesiem. Taču pēc vairākkārtēja savu draugu lūguma tomēr pieņēmu lēmumu par šo manu «acu mirkļu» publicēšanu arī grāmatā. Jo tās ir manas acis un mani mirkļi. Lai arī tie ir aizgājuši, tie ir daļa no manas dzīves. Abās nodaļās kopā ir pavisam 200 dzejoļu, atskaņu un acu mirkļu.

Nodaļā DZIESMAS esmu iekļāvis lielāko daļu savu pazīstamāko dziesmu vārdu. Šajā nodaļā ir vairākas apakšnodaļas: Raimonds Pauls, Dzeguzīte, Bet bet, Līvi, Uldis Marhilevičs un dažādi autori un izpildītāji. Pavisam šeit būs atrodami 284 dziesmu vārdi.»

«LAIKAM LAIKA NAV. Dzejoļu un dziesmu vārdu izlase»

FOTO: publicitātes

«Grāmatas otro daļu ieteiktu lasīt dungojot, jo bez melodijas un bez izpildītāja interpretācijas daži dziesmu vārdi jūtas neērti un ir apjukuši, tie ir kaili, palikuši bez melodijas, ierastā ritma un skatuves gaismām. Taču tie uzdrošinājās iziet no savas komforta zonas un riskēt. Visa šī grāmata man pašam ir ļoti liels izaicinājums un, jā, arī risks. Es mīlu rakstīt un turpināšu to darīt. Es pateicos liktenim par visiem tiem cilvēkiem, kurus man ir bijusi tā laime satikt, kopā radot dziesmas, spēlējot koncertus un jautri pavadot laiku. Kaut kas jau ir arī sastrādāts, un ļoti liela daļa no tā ir šajā grāmatā. Īpašs paldies festivāla BILDES dvēselei Tijai Auziņai, kas mani iedrošināja uz šo soli un sniedza iespēju šīs grāmatas atvēršanu atzīmēt vienlaicīgi ar skaisto festivāla jubileju!»

Grāmata pieejama grāmatnīcās no 6. novembra. To iespējams pasūtīt arī kompānijas MicRec mājas lapā un festivāla Bildes koncertos Rīgas Kongresu namā no 27. līdz 29. novembrim.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO