Guntara Rača dzejoļu krājuma "Laikam laika nav" atvēršanas svētki

FOTO: Edgars Kalmēns TVNET

Vakar, 28. oktobrī, kino «Splendid Palace» telpās tika atklāta mākslinieka Ulda Baltuta veidoto festivāla «Bildes» logotipu izstāde. Festivālam šogad aprit 30 gadi, un visus šo gadus tam arvien jaunus logotipus veidojis liepājnieks Uldis Baltutis. Izstāde vēl pāris dienas ir apskatāma kinoteātra foajē. Līdz ar šīs izstādes atklāšanu notika arī festivāla himnas «Tikai tā!» vārdu autora Guntara Rača jaunās dzejoļu un dziesmu vārdu grāmatas «Laikam laika nav» pirmais lasījums. Grāmata oficiāli būs pieejama no 6. novembra.

Grāmatā sadaļā «Atskaņas» apkopoti dzejoļi, kas rakstīti, sākot ar 1980. gadu, līdz pat 2015. gadam. Atsevišķa grāmatas nodaļa veltīta autora sociālajos tīmekļos publicētajai dzejai ar nosaukumu «Ar labu nakti, Latvija. Es Tevi mīlu!». Tāpat grāmatā būs apkopoti 248 populāru dziesmu vārdi, kurus komponējuši un izpildījuši tādi autori un izpildītāji kā Raimonds Pauls, «Līvi», Uldis Marhilevičs, «Dzeguzīte», «bet bet» un daudzi, daudzi citi, no kuriem vairāki izpildītāji arī kuplināja vakardienas pasākumu.

Vakarā uzstājās grupas «bet bet» un «Sestā jūdze», kā arī komponists Uldis Marhilevičs un dziedātāja Antra Stafecka, grupas «Līvi» dalībnieks Tomass Kleins, aktieris Varis Vētra un dziedātājs Mārtiņš Ruskis.

Pasākuma noslēgumā visi kopīgi nopūta 30 iedegtās svecītes uz festivāla «Bildes» svētku kliņģera.

Pēc grāmatas oficiālās iznākšanas 6. novembrī plānoti vairāki autora radošie vakari dažādās Latvijas vietās. Grāmatas iegādāties un autogrāfus saņemt varēs arī festivāla «Bildes» koncertu apmeklētāji koncertos Rīgas Kongresu namā 27., 28., un 29. novembrī.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO