Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass svētdien izcīnīja septīto vietu Ķegumā notiekošā pasaules Nāciju kausa izcīņas A fināla MX2 klases ieskaitē.

Pirmajā A fināla braucienā Latviju pārstāvēja Matīss Karro MXGP klasē un Jonass MX2 klasē, kuri ierindojās attiecīgi 21. un 23.vietā 40 braucēju konkurencē.

Par šī brauciena uzvarētāju kļuva Gotjē Polēns no Francijas, kuram Karro 18 apļu summā zaudēja minūti un 59,045 sekundes. Tikmēr Jonass tika apsteigts par apli.

Otrajā A fināla braucienā uz starta izgāja Jonass un Roberts Justs «Open» klasē, kuri ierindojās attiecīgi 18. un 27.pozīcijā starp 38 sportistiem.

No šajā braucienā uzvaru izcīnījušā beļģa Kevina Strijbosa Jonass atpalika par minūti un 37,494 sekundēm, bet Justu apsteidza par apli.

Jonass abu braucienu summā MX2 klasē izcīnīja 41 punktu, kas viņam deva septīto vietu savas klases 20 braucēju konkurencē.

Dienas turpinājumā notiks vēl viens A fināla brauciens MXGP un «Open» apvienotajai grupai.

Sestdien Latvijas komandai izdevās kvalifikācijas braucienos izcīnīt 12.vietu starp 34 valstīm, kas deva automātisku vietu A finālā.

Sacensībās startē sportisti no 34 valstīm, bet notikumus trasē atspoguļo 170 pasaules valstīs.

Karro, R.Justs un Jonass ir vienīgie, kas šogad Latviju regulāri pārstāvējuši pasaules čempionāta apritē.

Latvijas pārstāvis par Nāciju kausa izcīņas čempionu vienīgo reizi kļuvis 1968.gadā, kad to PSRS izlases sastāvā spēja Arnis Angers. Neatkarības gados Latvija labāko rezultātu sasniedza 1992.gadā, kad salīdzinoši mazā konkurencē izcīnīja 11.vietu, bet pēc tam sekmīgākais bijis 2012.gads, kad izcīnīta 14.vieta.

Pērn Latviju Nāciju kausā pārstāvēja Karro («Open»), Dāvis Ivanovs (MX2) un Augusts Justs (MX1), kuri uzvarēja B finālā un vēlāk izcīnīja 16.vietu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams