Visticamākais, Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis svētdien nepiedalīsies Valmierā notiekošā Deivisa kausa izcīņas vienspēļu mačā, atzina pats sportists.

Latvijas tenisisti šobrīd Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas duelī pret Austriju atrodas iedzinējos ar 1-2. Svētdien vēl paredzēts aizvadīt divas dubultspēles, taču otrajai vairs nebūs nozīmes, ja Latvija zaudēs pirmo.

Sestdien Gulbis pārī ar Miķeli Lībieti dubultspēļu mačā ar 7-5, 7-6 (7:3), 6-4 pieveica Filipu Osvaldu un Aleksandru Peju.

«Šobrīd esmu vesels, tāpēc varu pārstāvēt Latvijas izlasi Deivisa kausa izcīņā. Pēc ASV atklātā čempionāta nevarēju trenēties un izlaidu desmit dienas. Tikai pēdējās divas dienas esmu atsācis treniņus, tāpēc tagad laukumā nejūtos droši, un šī dubultspēle man bija smaga. Esmu priecīgs, ka tajā tika aizvadīti tikai trīs seti, jo piecu setu mačs man būtu bīstams,» pēc dueļa sacīja Gulbis. «Šogad man ir paredzēti vēl seši turnīri, tāpēc dažreiz ir jāpieņem arī smagi lēmumi, kas var būt nepopulāri. ASV atklātajā čempionātā atjaunoju vecu traumu, taču tās ir manas problēmas, ar kurām cenšos tikt galā. Visticamākais, ka svētdienas vienspēlē nespēlēšu, jo turpinājumā mani sagaida trīs smagi turnīri Āzijā - Kualalumpurā, Pekinā un Šanhajā. Pēc tam savukārt būs jāspēlē arī Maskavā, Bāzelē un Parīzē. Jābūt šīm sacensībām gatavam, tāpēc domāju, ka svētdienas mačos jāspēlē Lībietim un pēc tam Jānim Podžum - jādod iespēja jaunajiem.»

«Dubultspēle ir specifiska, taču Valmieras segums mums ir piemērots. Ja laukums būtu ātrāks, mums klātos grūtāk, jo viss notiktu krietni straujāk. Kopumā vadošie vienspēļu tenisisti ir labāki par dubultspēļu labākajiem spēlētājiem. Neticu, ka labākie dubultspēļu tenisisti spētu uzvarēt pāri, kurā būtu serbs Novāks Džokovičs un šveicietis Rodžers Federers,» uzskata Gulbis.

Tikmēr pats Lībietis pēc uzvaras dubultspēlē sacīja, ka jūtas labi un nevar sagaidīt, kad varēs piedalīties svētdien gaidāmajā vienspēlē.

«Jābūt gatavam rītdienai. Austrietis Jirgens Melcers būs labākais spēlētājs, pret kādu esmu spēlējis. Nevaru sagaidīt maču. Vasarā man bija problēmas ar elkoni, bet tagad viss ir kārtībā. Pirms trim nedēļām atsāku trenēties un tagad jūtos labi. Dubultspēle kā tāda ir ļoti ātra - izspēles ilgst tikai trīs četrus sitienus, tāpēc sākumā mēģinājām turēt līdzīgu rezultātu. Pēc tam jau lēnām sāka parādīties pārliecība. Turklāt ļoti labi palīdzēja publikas atbalsts - tad ir mazāk domas prātā, un uz maču skaties pozitīvi,» izteicās Lībietis.

Latvijas un Austrijas komandas šajā duelī cīnās par vietas saglabāšanu Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā. Cīņas uzvarētāji šajā grupā spēlēs arī nākamgad, bet zaudētājiem nāksies oktobrī aizvadīt vēl vienu cīņu par izdzīvošanu ar Rumānijas un Zviedrijas dueļa zaudētājiem.

Gulbis atzina, ka viņam nebūs iespēju atbraukt palīgā Latvijas izlasei no 24. līdz 26.oktobrim, kad iecerētas pārspēles par izdzīvošanu. Tajā laikā latvietim ieplānots turnīrs Bāzelē - ja viņš atteiktos no spēlēšanas tajā, viņam tiktu piemērots naudas sods.

Tikmēr Lībietis sacīja, ka viņam problēmu ierasties uz sacensībām nebūtu.

Latvijas izlase februārī cieta zaudējumu Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas pirmajā duelī, izbraukumā ar 0-5 piekāpjoties Slovākijai. Pati Slovākija vēlāk ar 4-1 uzvarēja Austriju un septembrī duelī ar ASV spēkosies par vietu pasaules grupā.

Februāra duelī pret Slovākiju viesus pārstāvēja J.Podžus, M.Podžus, Artūrs Lazdiņš un Juška.

Pērn Latvijas izlase sekmīgi pārvarēja Eiropas-Āfrikas zonas otro grupu, sākotnēji ar 3-0 izbraukumā pieveicot Tunisiju, turpinājumā ar 3-2 izbraukumā pārspējot arī Monako, bet izšķirošajā duelī ar 3-2 Rīgā pieveica arī Somiju un trešoreiz vēsturē kvalificējās Deivisa kausa pirmajai grupai.

Iepriekš Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlējusi 2008. un 2010.gadā, bet nevienā no šīm reizēm nespēja saglabāt vietu tajā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams