Latvijas tenisistam Jānim Podžum piektdien Deivisa kausa izcīņas mačā pret pieredzējušo Austrijas sportistu Jirgenu Melceru pietrūka stabilitātes un pacietības, uzskata pats spēlētājs.

J.Podžus Valmierā notiekošās Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas otrajā mačā piektdien piekāpās sāncensim ar 3-6, 1-6, 4-6, tādējādi Latvija nu nonākusi iedzinējos ar 0-2, jo pirms tam savu dueli pret Martinu Fišeru zaudēja arī Andis Juška.

Kaut J.Podžus ATP rangā par 47 pozīcijām atpaliek no sava dvīņubrāļa Mārtiņa Podžus, esot valsts ceturtā rakete, tomēr Mārtiņam šovasar izoperētas mandeles, tāpēc viņa brālis pēdējā laikā rādot stabilāku sniegumu. Pašlaik Jānis Podžus pasaules rangā ieņem 795.vietu, bet pieredzējušais Melcers atrodams 109.pozīcijā, lai gan savulaik bijis pat astotajā vietā.

«Nekad nebiju spēlējis ar tenisistiem no top 10, prieks bija spēlēt. Bija spraiga spēle, kas arī apgrūtināja servēšanu, jo biju aizelsies. Pietrūka stabilitātes un pacietības,» pēcspēles preses konferencē sacīja 20 gadus vecais J.Podžus. «Man bija ērti spēlēt šajā laukumā, vienīgi grūtības bija garākās izspēlēs, jo prasa vairāk spēka, bet nav ko žēloties - jāspēlē.»

«Sarežģītākais šajā mačā bija pieņemt servi un iegūt izspēlē iniciatīvu, lai varētu dzenāt viņu pa stūriem. Tas neizdevās, kā gribējās,» piebilda latvietis.

Zīmīgi, ka pirms gada ATP rangā Mārtiņš Podžus bija apmēram turpat, kur šobrīd, bet viņa brālis Jānis atradās krietni zemāk. Abi nu ir praktiski līdzās.

«Gada sākumā vēl spēlēju «Future» turnīru kvalifikācijas sacensībās, bet lēnām savācu punktus. Tagad automātiski tieku pamatturnīros un tad jau arī lēnām uzkāpu rangā. Bija trauma un mēnesi ar to spēlēju. Tagad pirms Deivisa kausa paņēmu pauzi, izveseļojos, sagatavojos un biju gatavs cīnīties,» uzsvēra J.Podžus.

Sestdien risināsies dubultspēle, kurai Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis pieteikts kopā ar Miķeli Lībieti, un plānots, ka viņiem pretim stāsies Filips Osvalds un Aleksandrs Peja. Savukārt svētdien ieplānots, ka Juška tiksies ar Melceru, bet Podžus spēkosies ar Fišeru.

Latvijas un Austrijas komandas šajā duelī cīnās par vietas saglabāšanu Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā. Cīņas uzvarētāji šajā grupā spēlēs arī nākamgad, bet zaudētājiem nāksies aizvadīt vēl vienu cīņu par izdzīvošanu ar Rumānijas un Zviedrijas dueļa zaudētājiem.

Tikmēr Latvijas izlases kapteinis Kārlis Lejnieks uzskata, ka pēc diviem zaudējumiem vēl nekas nav beidzies un Latvijas komandai jāturpina cīnīties.

«Puiši nav spēlējuši šādus mačus, īpaši Juška, tomēr situācija ir tāda, kāda ir, - abi cīnījās. Jānis vispār, manuprāt, nospēlēja lieliski. Vienīgi trešajā setā pie 4-4 un epizodē, kur katram bija pa 30, pieļāva dubultkļūdu, kas izšķīra seta gaitu,» uzsvēra Lejnieks. «Ja pirmajā dienā nespēlē Gulbis, pirmajā grupā mums ir grūti sacensties.»

«Dubultspēlē Gulbis, visticamākais, spēlēs. Jācenšas paildzināt sēriju, jo svētdien tad jau būtu cita diena un citi mači. Par svētdienu un iespējamu Gulbja dalību tajā domāsim, kad uzvarēsim sestdienas dubultspēli. Tomēr neesam favorīti arī tajās, jo viņiem ir ļoti spēcīgi spēlētāji. Jābūt veiksmei, tomēr pie 0-2 nekas nav zaudēts, jāpielāgojas situācijai,» piebilda Lejnieks.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams