Ainars Bagatskis

FOTO: Ieva Čīka / LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase ceturtdien Eiropas čempionāta mačā pret Grieķiju noturējās aptuveni trīs ceturtdaļas, pēc cīņas sacīja valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Latvijas izlase ceturtdien nenoturēja 17 punktu pārsvaru un ar rezultātu 90:97 ļoti rezultatīvā pusfināla cīņā par 5.-8.vietu piekāpās Grieķijas valstsvienībai.

«Mums bija slikta aizsardzība. Jau vairākkārt esmu uzsvēris, ka nav jāvērš uzmanība tam, pret ko spēlējam. Mums jāvelta uzmanība savai spēlei, un mūsu uzdevums ir parādīt pretinieku vājās vietas un viņu spēles stilu,» pēc cīņas žurnālistiem sacīja Bagatskis. «Grieķija visu turnīru paļaujas uz to, ka pretinieks no viņiem baidīsies, ka viņus žēlos un ka viņiem būs vairāk atļauts nekā citiem. Uzbrukums ir uzbrukums - ar vienu uzbrukumu nevar apturēt Vasili Spanuli un viņu līderus. Noturējāmies aptuveni trīs ceturtdaļas, taču pietrūka pavisam nedaudz uzbrukumā. Neiemetām vairākus brīvus metienus. Nezinu, piekusām vai zaudējām uzmanību. Tomēr Grieķija bieži aizmeta garām savus metienus, taču spēja tikt pie atkārtota raidījuma. Tajā brīdī sākām buksēt, bet jebkurā gadījumā - bija laba spēle.»

Bagatskis arī piebilda, ka mača laikā iekrātais 17 punktu pārsvars iemidzināja komandu.

«Negribu teikt, ka mūsu izpildītie trīspunktu metieni būtu bijuši pārsteidzīgi. Ir jāizmanto savas iespējas. Ja mums, Grieķijai aizsardzībā sablīvējoties zem sava groza, ir iespēja mest tālmetienus, mēs to arī darām. Varbūt vajadzēja kādu piebremzēt, taču tagad pēc spēles visi ir gudri,» pauda Bagatskis. «Jau no spēles sākuma spēlējām basketbolu, kam viņi nebija gatavi. Centāmies paātrināt spēli un piespiedām pretiniekus mainīties. Šodienas spēlē ļoti labi izmantojām mūsu garos spēlētājus.»

Līdz ar to Grieķijas basketbolistiem turnīrs noslēdzies ar piekto vietu, bet Latvija piektdien plkst.19.30 spēlē par septīto vietu sadalīs pēdējo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikāciju, spēkojoties ar Čehijas un Itālijas dueļa vājāko vienību.

«Zinām, kā spēlē abas komandas - ar Itāliju šovasar tikāmies pārbaudes turnīrā, bet Čehija spēlēja mūsu apakšgrupā Rīgā. Mums jāturpina spēlēt sava spēle un jāizbauda basketbols,» izteicās Bagatskis.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinājās četrās pilsētās - Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija), Zagrebā (Horvātija) un Rīgā. Eiropas čempionātā no katras grupas tālāk turnīram kvalificējās četras labākās komandas.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

2015.gada Eiropas čempionātam bija plānots risināties Ukrainā, tomēr nestabilās politiskās situācijas dēļ lēmums tika mainīts.

Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937.gadā ieņēma sesto vietu.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās jau desmito reizi pēc neatkarības atgūšanas. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta. Piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nespēja izkļūt no apakšgrupas, bet šī melnā sērija tika pārtraukta 2013.gadā Slovēnijā, kad Latvija palika vien uzvaras attālumā no ceturtdaļfināla sasniegšanas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO