Francijas vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā pret Latviju pēc neizteiksmīgā pirmā puslaika saprata, ka, šādi spēlējot, var arī ciest zaudējumu, tādēļ mainīja savu spēli, sacīja valstsvienības kapteinis Jānis Blūms. Nākamā spēle Latvijas komandai būs ar Grieķiju, viņš pazīst visus grieķu spēlētājus.

Latvija otrdien sekmīgi nospēlēja vien pirmās 17 minūtes un ar 70:84 piekāpās Francijai. Līdz ar to Eiropas čempionāta turpinājumā Latvija ceturtdien aizvadīs pusfināla maču par 5.-8. vietu, spēkojoties ar spēcīgo Grieķiju.

«Pirmo puslaiku nospēlējam labi, bet otro - slikti. Līdz ar to Francija atrāvās par vairāk nekā desmit punktiem un sāka kontrolēt maču. Mums neizdevās atspēlēties, jo tā ir ar zvaigznēm apveltīta komanda, kam turklāt palīdzēja savu skatītāju atbalsts,» žurnālistiem sacīja Blūms. «Kad vajadzēja, līdera lomu uzņēmās Tonijs Pārkers. Nevar teikt, ka slikti nostrādājām, vienkārši viņš iemeta arī grūtus metienus. Tāpēc jau Pārkers ilgus gadus spēlē Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) un ir viens no labākajiem spēlētājiem pasaulē.»

«Francija varbūt nebija gatava, ka pirmo puslaiku aizvadīsim tik labi. Tāpēc viņi saprata, ka var arī zaudēt, ja turpinās tā spēlēt. Francūži saņēmās un aizsardzībā sāka spēlēt daudz agresīvāk. Līdz ar to mēs sākām mest sasteigtākus metienus un pieļāvām neuzmanības kļūdas, kas mums dārgi maksāja,» uzsvēra Blūms.

Ceturtdien Latvijas un Grieķijas mača uzvarētāja nodrošinās vietu nākamā gada Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kamēr zaudētājai vēl būs jācīnās par septīto vietu, kas arī dos iespēju spēlēt Olimpiādes atlasē.

«Protams, Grieķija arī grib spēlēt olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā un tikt uz Olimpiādi. Spēle būs grieķu stilā, jo viņi spēlē agresīvu un fizisku basketbolu, turklāt lēnu. Savukārt mums būs iespēja parādīt, ko mākam, un censties labi nospēlēt. Domāju, ka varam viņus uzvarēt. Grieķijas izlasē pazīstu visus spēlētājus, šī komanda ir labi zināma. Viss būs atkarīgs no tā, kā spēlēsim paši,» pauda Blūms, kurš iepriekšējo sezonu pavadīja spēcīgajā Grieķijas klubā Atēnu «Panathinaikos».

Latvijas izlase Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu bija sasniegusi otro reizi kopš neatkarības atgūšanas - 2001.gadā ar 78:114 tika kapitulēts Dienvidslāvijai.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams