Kristaps Janičenoks

Francijas nacionālā basketbola valstsvienība Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfināla spēles otrā puslaika sākumā pret Latvijas izlasi (84:70) veica izšķirošo izrāvienu, kas izšķīra spēles likteni, uzskata Kristaps Janičenoks. Turnīra turpinājumā Latvijas komanda cīnīsies ar Grieķiju.

«Tik liela skatītāju skaita priekšā vēl nebija iznācis spēlēt.

Gaisotne zālē bija vienreizēja, bet ne jau publikas atbalsts Francijas komandai izšķīra spēles iznākumu,» Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājas lapā citēts Janičenoks.

32 gadus vecais basketbolists pret Franciju laukumā pavadītajās 26 minūtēs izcēlās ar 16 gūtiem punktiem, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un veica vienu rezultatīvu piespēli.

Janičenoks kļuva par Latvijas izlases rezultatīvāko spēlētāju.

«Pirmajā puslaikā nocīnījāmies kā līdzīgs ar līdzīgu. Zinājām, ka otrajā puslaikā Francijas komanda kļūs vēl agresīvāka, tomēr laikam neizdarījām pietiekami daudz, lai dotu viņiem pretsparu.

Kaut kas mūsu spēlē pajuka. Kas? Nezinu – varbūt treneris zinās,» norādīja pieredzējušais basketbolists. «Katrā ziņā Francijas 10:0 izrāviens otrā puslaika sākumā izšķīra spēles likteni, jo pret favorītiem viņu laukumā atspēlēties ir tikpat kā neiespējami. Izdarīsim secinājumus un cīnīsimies tālāk.»

Turnīra turpinājumā Latvijas komanda pusfinālā par piekto vietu ceturtdien (plkst. 17) sacentīsies ar Grieķiju. Ja Latvijas izlase šo maču uzvarēs, nodrošinās dalību 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Ja Ainara Bagatska vadītā vienība zaudēs, dienu vēlāk aizvadīs izšķirīgo maču par Rio kvalifikāciju.