Ungārijā svētdien ieradušies 5809 nelegālie imigranti, ar to uzstādot jaunu rekordu nelegālo ceļotāju skaitam, kas vienas dienas laikā ieradies šajā Viduseiropas valstī, pirmdien paziņoja Ungārijas policija. Līdzšinējais vienas dienas rekords bija 4330. Rīt Ungārijā spēkā stāsies likums, kas par nelegālu iekļūšanu valstī paredz cietumsodus.

Straujais nelegālo imigrantu ierašanās kāpums pieredzēts neilgi pirms otrdienas, kad Ungārijā spēkā stāsies likums, kas par nelegālu iekļūšanu valstī paredz cietumsodus.

Ungārija ir viena no valstīm, kurā imigranti masveidā iebrauc no Balkāniem. Cerībā apturēt imigrantu pieplūdumu Ungārija ir uzbūvējusi dzeloņstiepļu barjeru gar Serbijas robežu un turpina tur būvēt četrus metrus augstu žogu, ko plānots pabeigt līdz 31.oktobrim.

Ungārijas parlaments 4.septembrī apstiprināja stingrus likumus pret imigrāciju, kuri dod plašākas pilnvaras policijai un iespējas uzlikt smagākus sodus par nelegālu robežas šķērsošanu.

Saskaņā ar jaunajiem likumiem, kas stāsies spēkā 15.septembrī, sētas pārkāpšanu varēs sodīt ar trim gadiem cietumā.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradušies vairāk nekā 380 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā - pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Ungārijas premjers: Visi robežpārkāpēji tiks nekavējoties arestēti

Ja Ungārija jaunnedēļ izsludinās ārkārtas stāvokli, visi robežpārkāpēji tiks «nekavējoties arestēti», piektdien paziņoja premjerministrs Viktors Orbāns.

«Nebūs tā kā līdz šim, ka mēs viņus pieklājīgi pavadām,» Budapeštā žurnālistiem sacīja premjers.

«Ja Grieķija neaizsargā robežas, tad tas jādara mums,» viņš uzsvēra.

Atbilstoši ANO datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradušies vairāk nekā 380 000 nelegālo imigrantu.
Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams