Kā Čaks ar Rīgu. Kā Džoiss un Bono ar Dublinu. Kā Freids ar Vīni un Bītli ar Liverpūli. Tā Līvi ar Liepāju… Lielie var piedzimt vai aizklīst jebkurā pasaules malā, bet allaž ir kāda vieta, kas ir viņu uz visiem laikiem. Vieta, bez kuras nav viņu mēroga un nav viņu leģendas. Tāpat kā bez lielajiem nav leģendas par vietu. Pat rīdzinieki apliecinās, ka pilsēta var būt lepna, ja tai ir tāds simbols kā Līvi Liepājai. Tādi, kas klūp un lūst, bet neliecas, tādi, kas citiem savu reizi liekas kaitinoši un saņurcīti, bet lepni un nepakļāvīgi. Kā citu gaisu elpojuši.

Tādi viņi ir bijuši vienmēr. Gan Līvu spīta sargs Pavītols, kam sen sirma galva, bet pats aizvien ar visu nemierā, gan smīnīgais Rožu laukuma dziesminieks Grodums. Un Igo, kurš, jau ar vienu kāju kļuvis rīdzinieks, joprojām dziedāja par «pilsētu vienīgo, Liepāju vējaino»… Un Ķiģelis - dzimis saldenieks, bet Liepājas patriots caur un cauri. Viņš nepaguva piepildīt sapni par garo svītu «Veltījums Liepājai» ar simfonisko orķestri, tāpat kā nepaspēja īsti pabeigt Kurzemes ciklu ar cita mūžīgā liepājnieka – Olafa Gūtmaņa – dzeju. To nemirstībā iedzīvināja jau nākamās paaudzes Līvi ar Ainaru Virgu. Viņiem bija Liepājas zīmogs sirdī, un viņi Liepājai uzlika savējo, kurš vēl ilgi atgādinās - ir tāda vieta. Vieta Liepāja. Un ir tādi Līvi.

29. augustā viņi – dažādu paaudžu Līvi, viņu draugi, līdzgaitnieki, cienītāji un citi Līvu skartie – atkal pulcēsies Liepājas koncertestrādē «Pūt, vējiņi», kur ar koncertu «Nezāles neiznīkst» tiks atklāts grupas leģendai veltīts vides objekts «Spoku koks» (autors Reinis Kuncītis), kas tapis par Līvu cienītāju ziedojumiem. Arī koncerta «Nezāles neiznīkst» peļņa paredzēta objekta labiekārtošanai.

Koncertā piedalīsies: Igo, Juris Pavītols un grupa, Vilnis Krieviņš, Tomass Kleins, Guntars Mucenieks, Virga Hard Orchestra, Liepājas brāļi, Uldis Marhilēvičs, grupa Sērkociņcehs, Liepājas ģitāristu ansamblis, Olga, grupa COLT, Fēlikss Ķiģelis, Aija Andrejeva, Elvis Grodums, Jānis Buķelis un citi Līvu skartie. Pasākuma vadītājs Andris Freidenfelds.

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs un internetā šeit:

www.bilesuparadize.lv

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO