Bentley vēl pirms lielās pasaules pirmizrādes, kas notiks Frankfurtes auto šovā pēc nedēļas, pasaulei virtuālajā vidē parādījis savu pirmo sērijveida apvidus auto Bentayga.

Briti savu izstrādājumu dēvē par «ātrāko, jaudīgāko, greznāko un ekskluzīvāko apvidnieku pasaulē». Izklausās skaļi teikts, tomēr apstrīdēt šā uzņēmuma apgalvojumus arī īsti nevar, jo Bentayga ir apgādāts ar jau pazīstamo 6 litru W12 twin-turbo motoru. Tam ir sešu cilindru deaktivēšanas sistēma prātīgas, vienmērīgas braukšanas brīžiem, taču pilnas jaudas konfigurācijā spēka agregāts attīsta 608 ZS un 900 Nm. Neviens cits sērijveida apvidnieks ar šādiem parametriem pagaidām lepoties nevar.

Motors tiek komplektēts ar vācu kompānijas ZF astoņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu un, lai arī auto pašmasa ir 2422 kilogrami, 100 km/h tas sasniedz 4,1 sekundē un maksimāli attīsta 301 km/h. Citiem vārdiem, taisnā ceļa posmā Bentayga aiz sevis atstāj virkni mūsdienu ielas sporta auto. Cita lieta, protams, ir vadāmība un dinamika šauros, asos līkumos.

Bentayga šasijai ir astoņi darba režīmi - četri šosejai un četri apvidum. Pirmie četri ir pēc noklusējuma sakonfigurēti Sport, Comfort un Bentley, kas ir abu ierpiekšējo kombinācija, kā arī saimnieka individuāli veidojams regulējumu kopums. Braukšanai apvidū Bentley tikmēr piedāvā izvēlēties starp Snow & Grass, Dirt & Gravel, Mud & Trail un Sand Dunes režīmiem.

Foto: Bentley

Bentley aprīkojums ir vairāk nekā dāsns. Apvidniekam ir pneimopiekare, četros līmeņos regulējams klīrenss, elektriski aktīvie stabilizatori, transmisija ar četriem darbības režīmiem (High 2, High 1, Normal un Low), panorāmas jumts, nakts redzamības sistēma, projekciju ekrāns, pilns ārējais LED apgaismojums un par papildu samaksu arī jaudīgākā audio sistēma šajā segmentā - tai ir 18 skaļruņi, tai skaitā superpīkstuļi maksimāli plaša frekvenču spektra atskaņošanai, bet jauda sasniedz 1950 vatus. Papildus tam auto ir multimediju sistēma ar astoņu collu skārienekrānu un iebūvētu 60 GB cieto disku. Tā ka par mūzikas kolekcijas uzglabāšanas iespējām jāraizējas nebūs.

Bentayga salona apdarē izmantoti faktiski tikai dabiski materiāli - āda, īsts koks un metāls. Sēdekļi, kuros pavadīt kilometru simtus, ir pilnveidoti līdz perfekcijai, turklāt to elektriski iespējams regulēt 22 virzienos. Atkarībā no tā, ko klients vēlēsies, Bentley piedāvā salona aizmugurē uzstādīt klasisko 3 sēdvietu sēdekli vai arī divas atsevišķas sēdvietas, auto tādējādi padarot par četrvietīgu braucamo. Tādā gadījumā Bentayga salonā būs 22 virzienos regulējami priekšējie un 18 virzienos regulējami aizmugurējie sēdekļi.

Bentley Bentayga tehniskie parametri

Dzinējs 6 litru W12 twin-turbo
Jauda 608 ZS @ 5250 – 6000 rpm
Griezes moments 900 Nm @ 1250 – 4500 rpm
0-100 km/h 4,1 sekunde
Vmax 301 km/h
Garums 5141 mm
Platums 1998 mm
Augstums 1742 mm
Riteņu bāze 2992 mm
Pašmasa 2422 kg
Pilna masa 3250 kg
Bagāžnieks 430 litri (590 litri ar atkabinātu
Degvielas tvertne 85 litri
Patēriņš pilsētā 19,2 litri/100 km
Ārpus pilsētas 9,1 litrs/100 km
Vidējais 12,8 litri/100 km
CO2 izmeši 292 g/km
Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams