Rolands Freimanis

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Ukrainas vīriešu basketbola izlase trešdien, ar 75:74 uzvarot Eiropas čempionāta D apakšgrupas saimnieci Latviju, sodīja mājiniekus par pārāk pasīvu spēli, uzskata Latvijas valstsvienības spēlētājs Rolands Freimanis.

«Bijām atslābinājušies, domājām, ka viss darbs padarīts,» žurnālistiem atklāja Freimanis. «Katra spēle ir svarīga, un katrs punkts ir svarīgs. Tas ir Eiropas čempionāts, tās nav nekādas pārbaudes spēles. Ukraiņi mūs šodien sodīja, parādot, ka nevar atslābināties.»

Šis Ukrainai bija pirmais panākums šajā finālturnīrā, kamēr Latvija cieta savu otro zaudējumu četrās spēlēs.

«Ukraiņi šodien ne ar ko nepārsteidza. Drīzāk mēs viņus pārsteidzām ar savu necīnīšanos un nevīrišķību,» uzskata Freimanis. «Neizpildījām šī mača plānu, mums bija nepieciešama uzvara. Uzbrukumā spēlējām pasīvi. Arī beigās mazliet nepaveicās, bet neko darīt. Ar to dzīve nebeidzas un jāiet tālāk.»

Lai sasniegtu izslēgšanas spēļu pirmo kārtu, Latvijai rītdienas mačā obligāti jāuzvar Igaunija, kurai šodien vēl cīņa priekšā ar Lietuvas izlasi.

«Nav vēl nekas zaudēts, jācīnās tālāk. Pret igauņiem nav variantu - obligāti jāuzvar,» uzskata basketbolists.

Līdz ar to D apakšgrupā trīs uzvaras četros mačos izcīnījusi Čehija, divi panākumi trīs mačos ir Lietuvai, bet divas uzvaras četrās spēlēs guvusi Beļģija un Latvija. Igaunijai viens panākums trīs mačos, bet Ukrainai tikpat daudz uzvaru četros dueļos.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinās četrās valstīs - Francijā, Horvātijā, Vācijā un Latvijā. No katras grupas tālāk turnīram kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO