Jānis Timma

FOTO: Ieva Čīka / LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase Rīgā notiekošajā Eiropas čempionāta finālturnīra D apakšgrupas pirmā mača noslēdzošajā ceturtdaļā samainīja spēlētāju rotācijas, un Beļģijas sportisti apjuka, atklāja Latvijas uzbrucējs Jānis Timma.

Latvijas izlase galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā sestdien ar 78:67 (25:19, 15:19, 11:14, 27:15) uzveica Beļģijas valstsvienību.

«Bija kritumi spēlē, bet bez tādiem nevar iztikt. Prieks, ka beigās nevis kritām lejā, bet tieši cēlāmies augšā. Samainījām rotācijas, un beļģi ceturtajā ceturtdaļā nezināja, ko darīt,» skaidroja Timma. «Uzskatu, ka spēles plāns tika izpildīts. Treneris noteikti tāpat mūs lamās, jo gan jau būs par ko, turklāt šī bija tikai pirmā spēle. Šeit, Rīgā, vēl priekšā četras cīņas, un visām ir liela nozīme.»

Ar septiņiem punktiem Latvijas izlasē rezultatīvākais bija Kaspars Bērziņš, bet Dairis Bertāns un Jānis Timma guva par punktu mazāk. Tiesa, Bertāns jau pirmajā ceturtdaļā saņēma divas personiskās piezīmes.

«Uzskatu, ka uzvarējām ar cīņassparu un gribasspēku, kaut sastāvs jau sāka pajukt piezīmju normas dēļ. Visi nocīnījāmies līdz galam,» pauda Timma. «Kolosāli spēlēt šādas publikas priekšā, tas ir katra basketbolista sapnis.»

Šī gada Eiropas čempionāta D apakšgrupas spēles līdz 10.septembrim norisinās Rīgā. Tajā Latvija sacenšas ar Čehiju, Ukrainu, Beļģiju, Lietuvu un Igauniju.

«Jādodas uz viesnīcu un tad jāskatās internetā Lietuvas spēle. Rīt «skautings» un gatavosimies. Ar lietuviešiem vienmēr grūti spēlēt, bet mums pret viņiem papildus motivāciju nevajag. Turpināsim spēlēt savu spēli un viss būs kartībā,» pauda uzbrucējs.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinās četrās valstīs - Francijā, Horvātijā, Vācijā un Latvijā. No katras grupas tālāk turnīrā kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

2015.gada Eiropas čempionātam bija plānots risināties Ukrainā, tomēr nestabilās politiskās situācijas dēļ lēmums tika mainīts.

Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937.gadā ieņēma sesto vietu.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalīsies jau desmito reizi pēc neatkarības atgūšanas. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta. Piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nespēja izkļūt no apakšgrupas, bet šī melnā sērija tika pārtraukta 2013.gadā Slovēnijā, kad Latvija palika vien uzvaras attālumā no ceturtdaļfināla sasniegšanas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO