FOTO: Roberts Neilands speciāli TVNET

Ilgi gaidītais starptautiskais mūzikas festivāls Laba Daba piektdien tiek atklāts un ilgs līdz 3. augustam, kad priecēs savus klausītājus atpūtas kompleksa «Ratnieku» pļavās. Tomēr ne visiem festivāla viesiem šis vakars sācies patīkami - proti, pasākuma rīkotāji laikam nav gaidījuši tik lielu atsaucību un interesenti netiek ne tuvumā festivāla norises vietai.

Mūzikas mīļotājiem nākas gaidīt uz zemes ceļa vairāku kilometru garā rindā daudzas garas stundas, lai tiktu vispirms noparkot savas automašīnas. Koncerti ir sākušies, taču, lai iekļūtu festivāla teritorijā, atkal ir jāgaida.

Sastrēgumā iekļuvuši arī atsevišķu grupu mūziķi, līdz ar to var kavēties koncertu sākums.

Tā kā cilvēku ir ārkārtīgi daudz, tad lielas ir problēmas arī ar mobilajiem sakariem - proti, ir tīklu pārslodze un ļoti grūti ir kādu sazvanīt vai nosūtīt ziņas, līdz ar to arī sociālajos tīklso pagaidām ir maz uzskatāmas informācijas par festivāla norises gaitu.

Taču tie, kas aizbraukuši jau pa dienu laikus, pilnā sparā bauda koncertus un ir apmierināti.

Kopumā gaidāms plašs ārvalstu mūziķu klāsts: grupas un muzikālās apvienības no Jamaikas, Francijas, Kanādas, Ukrainas, Somijas, Lielbritānijas, Vācijas, Gvinejas, Izraēlas, Igaunijas un Krievijas. Galvenais festivāla viesis šogad būs reggae mūzikas pirmrindnieks Lee «Scratch» Perry no Jamaikas, kuram šogad apritēja 78 gadi.

Festivālā uzstāsies arī pašmāju grupas. Gan tādas, kas jau vairākkārt kāpušas uz LABA DABA skatuves, gan tādas, kas festivālā viesojas pirmo reizi, un tādas, kas ir tikko izveidojušās. Šogad festivālā gaidāmi vairāki projekti, kas atkal apvienojušies tikai vienas vasaras festivāliem un koncertiem. Kā arī gaidāmi dažādi muzikāli pārsteigumi un ierasti skaņdarbi netradicionālos izpildījumos. Pilna muzikālā programma pieejama oficiālajā LABA DABA mājas lapā.

Gaidāma arī nopietna paralēlā programma skatuvju programmām. Apmeklētāji varēs baudīt gleznotājas Ievas Nagliņas un mūziķa Kristapa Krieva audiovizuālo performanci «Aina», kurā tiks apvienota mūzika un vizuālā māksla. Tāpat kultūras baudītāji varēs novērtēt leļļu teātra pieaugušajiem izrādi «Dienas varonis», Vara Klausītāja režisēto zīmējumu izrādi «Vilks», kurā apvienotas māksla, mūzika, režija un scenogrāfija. Nemainīgi strādās arī dabas materiālu radošās darbnīcas, hennas un tetovējumu darbnīcas, tirdziņš, kino zālīte, krūšu atliešanas darbnīca, pirts un pirtnieki, māla darbnīca un daudzas citas.

Šogad gaidāma plaša sportiskā programma: ierastie futbola un volejbola turnīri, burbuļfutbols - futbola spēle, kuru spēlē piepūstās bumbās tērpti spēlētāji, skeitborda nodarbības un pieredzējušu skeitbordistu paraugdemonstrējumi, krokets.

LABA DABA 2014 vēl vairāk aktivitāšu tieši jaunajām ģimenēm. Darbosies bērnu māja «Laba vieta», «Babyroom» mazuļu terase, un īpašajā telšu pilsētiņas ģimeņu zonā būs dažādas aktivitātes vecākiem ar bērniem, nedaudz klusākās noskaņās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO