Nelielas plaisas ēkā Druvienas ielā 21, kur otrdien iebrucis nama jumts, nemainīgi bijušas ilgāku laiku, taču tās palielinājušās pēdējā laikā, kad Eizenšteina ielā, iepretī daudzdzīvokļu namam, sākušies būvdarbi un dzīti pāļi jaunajai Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) klientu apkalpošanas centra ēkai.

Kā pastāstīja iedzīvotājs, kura dzīvoklī iebrukuši griesti, viņa ģimene Druvienas ielā dzīvo aptuveni astoņus gadus, mājoklis iegādāts kredītā. Neliela, pāris milimetru plata plaisa dzīvokļa starpsienā pie mājokļa galasienas bijusi redzama ilgāku laiku, taču laika gaitā izmaiņas tās platumā nav novērotas.

Lielās plaisas pamana pēc brīvdienām

Jūlija sākumā ģimene uz divām nedēļām atstājusi mājokli un devusies brīvdienās uz laukiem. Atgriežoties īpašnieki pamanījuši, ka plaisa nav vairs tikai pāris milimetru plata, bet sasniegusi jau 3 līdz 4 centimetru platumu. Dzīvokļa īpašnieki sprieduši, ko ar šo plaisu iesākt, taču nelaime viņus apsteigusi.

«Sēdēju ar meitu dzīvoklī, ārā ap plkst.15.30 sāka līt lietus. Ap plkst.16 pa piekaramajiem griestiem un sienu malām dzīvoklī sāka gāzties iekšā ūdens. Pasaucu kaimiņu, uzkāpām uz jumta, lai noskaidrotu, kas tur ir. Ieraudzījām, ka viena jumta pārsega betona plāksne ir nobīdījusies, atspiedusi ārējo sienu, kā rezultātā izveidojusies plaisa jumtā un dzīvokļa starpsienā,» pastāstīja mājokļa īpašnieks.

Pašvaldībā atsaka - beidzies darbalaiks

Iedzīvotāji vispirms meklējuši palīdzību pašvaldībā, zvanot pa Rīgas domes diennakts tālruni 67026101, aprakstījuši situāciju, ka nobīdījusies jumta plāksne, saplaisājušas sienas un dzīvoklī gāžas lietus ūdens, taču saņēmuši atbildi, ka pašvaldība pagaidām neko nevar izdarīt, jo attiecīgo struktūrvienību darbiniekiem beidzies darba laiks. Pašvaldības pārstāvji apsolījuši nākamajā rītā aizsūtīt uz dzīvokli meistarus.

Ēkas iemītnieki zvanījuši glābējiem pa tālruni 112, kuri nekavējoties reaģējuši, ieradušies, novērtējuši situāciju un evakuējuši visus kāpņu telpas iedzīvotājus. Negadījuma vietā ieradušies arī ēkas apsaimniekotāji un trīs eksperti, no kuriem viens esot bijis alkohola reibumā, pastāstīja aculiecinieks. Neoficiāli zināms, ka lietus ūdens dēļ applūduši arī vairāki citi dzīvokļi, kas atradās zemāk.

Rīgas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisti gan skaidro, ka norādītais diennakts tālrunis nav paredzēts operatīvās palīdzības organizēšanai - tas ir pašvaldības sekretariāta tālrunis, pa kuru domes darbinieki visu diennakti pieņem iedzīvotāju sniegto informāciju un to tālāk nodod atbildīgajiem dienestiem, tiklīdz tas iespējams.

Savukārt «Rīgas namu pārvaldnieka» pārstāve Santa Vaļuma uzsvēra, ka neviena no oficiālajām amatpersonām, kas otrdien apmeklējusi notikuma vietu, neesot bijusi iereibusi.

Ēkā vēl nevienu nelaiž

Patlaban ēkā neviens netiek ielaists, izņemot ekspertus. Namu apsargā Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki, kuri no iedzīvotājiem savākuši personas informāciju un kontaktinformāciju, apsolot informēt par turpmāko situāciju.

Dzīvokļa īpašnieks piebilda, ka laikā, kad ģimene atradusies brīvdienās, kaimiņi ik pa laikam dzirdējuši neskaidrus būkšķus un krakšķus, it kā nenosakāmā vietā būtu nogāzušās klavieres, taču nav bijis iespējams noteikt, ka notikušas izmaiņas betona konstrukcijās.

«Ilgākā termiņā mājā bija jūtamas vibrācijas, kad Eizenšteina ielā dzina pāļus jaunajai CSDD ēkai,» sacīja iedzīvotājs.

Evakuēti 20 cilvēki

Kā ziņots, otrdien Mežciemā, kādas daudzstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā iebrūkot jumta konstrukcijai, evakuēti 20 cilvēki. Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, plkst.20.20 saņemta informācija, ka piecstāvu dzīvojamā ēkā Druvienas ielā 21 vienā no kāpņu telpām iebrukuši jumta dzelzsbetona bloki.

Notikuma vietā konstatēts, ka plaisa ēkas konstrukcijā sasniegusi ēkas 5.stāvu, tādēļ pieņemts lēmums evakuēt daļu ēkas iedzīvotāju. Kopumā evakuēti 20 cilvēki, tostarp vairāki bērni. 18 cilvēki izmantojuši pašvaldības piedāvāto izmitināšanas iespēju.

Tāpat pieņemts lēmums pārtraukt gāzes piegādi ēkai.

Notikuma vietā ieradušies arī policijas un nama apsaimniekotāja pārstāvji. Veikta apskate un nolemts, ka par iedzīvotāju ielaišanu atpakaļ ēkā varētu lemt rīt, kad bojājumus novērtēs eksperti.

Par aktuālo situāciju un turpmākajiem darbiem šodien plkst.13 Druvienas ielā informāciju sniegs Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) un pašvaldības SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» pārstāvji.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO