Kanādā, Kvebekas provincē, šajā nedēļas nogalē aizvadīts ikgadējais Cūku festivāls, kurā dalībnieku uzdevums ir izrādīt izcilu veiklību, dubļu lāmās pievārējot ar eļļu aplietas cūkas, raksta «Daily Mail».

Šogad «Festival du cochon» jeb Cūku festivāls notika jau 37. gadu no vietas.

Un ne velti, jo ieinteresētu apmeklētāju netrūkst - šogad paskatīties uz savādajām ēverģēlībām dubļos bija ieradušies seši tūkstoši cilvēku.

Sacensību dalībnieku galvenais uzdevums ir iecelt cūku īpaši šim nolūkam izveidotā baseinā. Tas nav viegli, ņemot vērā, ka sacensības notiek dubļos un cūkas ir aplietas ar eļļainu substanci.

Obligāts «sportistu» atribūts šajās sacensībās ir ausu aizbāžņi, jo cūkām cilvēku izdomātā izklaide nebūt neiet pie sirds un dzīvnieki protestē, skaļi kviecot.

Vairākas Kanādas dzīvnieku aizsardzības biedrības cenšas panākt festivāla aizliegšanu, norādot, ka festivāls ir «nežēlīgs pret cūkām». «Mēs nekad neatļautu suņiem būt par subjektiem šādās cilvēku aktivitātēs. Tai pašā laikā mēs atļaujam ko tādu darīt ar cūkām, kuras ir vēl jūtīgākas un inteliģentākas nekā suņi. Pie tam viņas šajā gadījumā tiek izmantotas tikai cilvēku izklaidei,» sašutumu pauda Monreālā bāzētās organizācijas SPCA pārstāve Anita Kapuscinska.

Lai gan šogad neviena cūka pasākumā ievainojumus neguva, saskaņā ar Kapuscinskas teikto, tas nebūt nenozīmējot, ka šādu incidentu nav bijis citos festivāla gados.

Protestu festivāla norisei paudusi arī starptautiskā organizācija PETA, kuras pārstāvis izteicās, ka «tradīcijas nav attaisnojums nežēlībai».

Festivāla organizatori tikmēr aizstāvas, ka pasākuma norisi rūpīgi uzraudzīja veterinārārsti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams