Sporta centrā «Kleisti» no 25. līdz 27. jūlijam norisināsies Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā Rīga–2014, kurā piedalīsies Latvijas un citu valstu spēcīgākie jātnieki.

Paredzams, ka Rīgas posma sacīkstēs šogad kopā startēs ap 60 Centrāleiropas zonas jātnieku ar aptuveni 140 zirgiem. Sacensības, kam piešķirta prestižā CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā. PK Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības notiks deviņos maršrutos. Galvenais no tiem – Grand Prix Rīga – norisināsies svētdien, 27. jūlijā, un dos ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā. Sportistiem un viņu zirgiem būs jāpārvar līdz 160 centimetru augsti šķēršļi.

Visas trīs dienas – piektdien, sestdien un svētdien – sacensības sāksies pulksten 10. Maršrutu starplaikos skatītājiem būs iespēja vērot jāšanas disciplīnu un zirgu šķirņu paraugdemonstrējumus, iesaistīties atrakcijās, kas piemērotas visai ģimenei, kā arī izvizināties ar zirgiem un ponijiem.

No Latvijas jātniekiem Kristaps Neretnieks ir guvis līdz šim lielākos panākumus. Viņš ar Vestfāles šķirnes ērzeli Conte Bellini startēja Pasaules kausa finālsacensībās, kas aprīļa beigās notika Francijas pilsētā Lionā, un izcīnīja 19. vietu spēcīgāko pasaules jātnieku konkurencē. Jāšanas sportā PK izcīņa notiek 17 līgās, katras līgas spēcīgākie sportisti iegūst tiesības startēt PK finālā. Sportistu skaits, kuri izcīna tiesības startēt PK finālā, katrā zonā ir atšķirīgs.

Viens no ilggadējākajiem Pasaules kausa Rīgas posma sponsoriem ir SIA «Moduls Rīga», atbalstot šo sacīkšu rīkošanu jau 12 gadus. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons uzsver: «Ievērojamu sporta pasākumu atbalstīšana ir būtiska, jo īpaši ja tas ļauj mūsu Latvijas sportistiem pieteikt sevi starptautiskā konkurencē. Īpaši svarīgi tas ir tik specifiskā, interesantā un klasiski skaistā sporta veidā kā jāšanas sporta disciplīnā šķēršļu pārvarēšana. Uzskatu, ka sports ir viens no nozīmīgākajiem aspektiem sabiedrības dzīves kvalitātes pilnveidošanā, kas saskan ar mūsu uzņēmuma korporatīvās sociālās atbildības programmas mērķiem. Bet nenoliedzami, lielākais gandarījums ir vērot, kā ik gadu palielinās Latvijas jātnieku gūtie panākumi un līdz ar to arī jāšanas sporta izaugsme Latvijā.»

Plašāka informācija LJF mājaslapā www.ljf.lv

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams