FOTO: Ieva Čīka / LETA

Līdz vakardienas pēcpusdienai autoceļu lietošanas nodeva bija nomaksāta par 14 731 transportlīdzekli, tādā veidā valsts budžetā iemaksātie līdzekļi pārsniedza 1 miljonu eiro, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Satiksmes ministrijā.

Visvairāk par nodevu maksājuši kravu pārvadātāji no Latvijas - 8677. Savukārt no Lietuvas un Polijas nomaksāts attiecīgi par 2501 un 2070 transportlīdzekļiem.

Visbiežāk - 8938 reizes - pārvadātāji izvēlējušies maksāt par termiņu līdz vienam mēnesim. Savukārt jau par 1000 transportlīdzekļiem nodeva samaksāta par izdevīgāko periodu - vienu gadu.

Kaut arī pirmajās nodevas ieviešanas dienās bija vērojama zināma kravas transportlīdzekļu rindu veidošanās pie nodevas samaksas vietām, iebraucot Latvijā, patlaban sistēma ir sakārtojusies. Un Satiksmes ministrija aicina kravu transportlīdzekļu īpašniekus būt iecietīgiem un nodevas sākuma ieviešanas periodā izturēties ar sapratni.

Visērtāk par autoceļu lietošanas nodevu var samaksāt speciāli izveidotā internetā portālā «www.lvvignette.eu». Nodevas maksājums interneta portālā, kurš darbojas trijās valodās - latviešu, angļu un krievu - ir bez papildu izdevumiem nodevas maksātājam. Savukārt, maksājot par nodevu lielākajās degvielas uzpildes stacijās (DUS) vai VAS «Ceļu satiksmes drošības direkcija» (CSDD) pakalpojumu sniegšanas vietās, būs jārēķinās ar papildu pakalpojuma maksu.

Autoceļu lietošanas nodeva kravas transportlīdzekļiem Latvijā ieviesta no 1.jūlija, ko paredz Autoceļu lietošanas nodevas likums.

Nodeva attiecas uz tiem kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3,5 tonnām un kuri paredzēti vai tiek izmantoti kravu autopārvadājumiem, un šo nodevu jāmaksā arī par ārvalstīs reģistrētiem transportlīdzekļiem.

Ieņēmumi no nodevas tiek novirzīti autoceļu uzturēšanai, atjaunošanai un attīstībai.

Nodevas samaksas kontroli veic Valsts policija. Prognozētie valsts budžeta ieņēmumi no nodevas šogad plānoti 4.3 milj. eiro apmērā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO