Festivāla «Laba daba» organizatori šodien izziņojuši pilnu mūziķu sarakstu, kas no 1. līdz 3. augustam uzstāsies festivālā Līgatnes pagasta «Ratniekos». Festivālā gaidāmi vairāki īpaši notikumi - vienīgais «Zig Zag» festivāla koncerts ar Gvido Lingas līdzdalību, vienīgais grupas «F[ei]k» atkalapvienošanās koncerts, viens no trim leģendārās grupas «K.Remonts» vasaras koncertiem un pirmā «Dzelzs vilka» bundzinieka Mārča Judža jaunās grupas «Ryga» uzstāšanās. Nemainīgi festivālu organizē pasākumu aģentūra «Pareizā ķīmija» un Radio NABA.

Par «latviešu KoRn» dēvētā grupa «F[ei]K» dibināta 1998. gadā un savulaik izpildīja skaņdarbus crossover un nu–metal stilā. Grupa piedalījusies daudzos Latvijas festivālos, kā arī izdevusi albumu «The Inevitable».

Kā ierasts, festivālā mūziķi uzstāsies gan uz četrām galvenajām skatuvēm, gan arī uz radio «Naba» raidījuma «Ej apskrieties» skatuves. Pirmo reizi dzīvā mūzika būs dzirdama arī festivāla «chill-out» zonā.

Galvenais festivāla viesis šogad būs regeja mūzikas pirmrindnieks Lee «Scratch» Perry no Jamaikas. Kopumā gaidāms plašs ārvalstu mūziķu klāsts - uzstāsies «Maggot Prom» no Somijas, «Masha's Datcha» no Francijas, «Spiritual Seasons» no Ukrainas, «Theodor Bastard» no Krievijas, leģendārā Kanādas pankroka grupa «SNFU». Festivālā viesosies arī perkusionists un afrikāņu deju meistars Abdoullai Camara ar grupu no Gvinejas, kuri aizvadītajā gadā uzstājās kopā ar Nilu Īli. Šogad Abdoullai Camara klausītājiem piedāvās īpašu individuālo programmu.

Dalību festivālā apstiprinājušas tādas pašmāju mūziķu apvienības kā «Oroboro», «Gaujarts», «Zari», «Momend», «Oranžās brīvdienas», «Skyforger» ar folkmūzikas programmu, «Striķis», Roberts Gobziņš un «Resnie putni», «Starmetis», «Suņa stunda», «Das Sonntags Legion», «The Black Tea», «Vecpilsētas dziedātāji», «Māsas Dimantas», «Omerta», «Dust Devil Drive», «Marta migla», «Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestris», «Stūrī zēvele», «Baložu pilni pagalmi», «Nepieradinātā folka orķestris», «Gas Of Latvia», LU jauno grupu konkursa «Hadrons» uzvarētāji «DJ Krankenwagen», «Frontlines», «Deskalighters», «Alis P», «Amorālā psihoze», «Laika suns», «PND», «Konservētie stringi», «Vipp basbočka», «UMAY», «Bērnības milicija», «Dārdi», Nils Īle un «Afro ambient», Reinis Jaunais un Arturs Veinbergs.

Tāpat gaidāms ekskluzīvs dueta Čipsis un Dullais priekšnesums, kurš radījis programmu kopā ar bigbendu. Savukārt, turpinot kora mūzikas tradīciju, festivālā šajā gadā uzstāsies Latvijas Universitātes koris «Juventus».

Uz elektroniskās mūzikas skatuves «Kraukļa ligzda» uzstāsies «Electric Monk» no Vācijas, dubstep apvienība «3421» no Izraēlas, Aries no Lielbritānijas, kā arī Latvijas pārstāvji - Kodek, 2b, Oxid, Juritah, SairaM, ViesacH, AON, Vibe55, Ragava, Sobol. «Kraukļa ligzdā» paredzēta arī vienreizēja hip-hop mākslinieka Jacques of S’T’A uzstāšanās.

Kā ik gadu, festivālā būs nopietna paralēlā programma visām paaudzēm - radošās darbnīcas, kino, teātris, dažādas spēles, nodarbības un sports. Festivāla programmā gaidāmi papildinājumi, kuriem iespējams sekot «www.labadaba.lv».

Biļetes uz festivālu pieejamas visās «Biļešu servisa» kasēs un tīmekļa vietnē «www.bilesuserviss.lv», kā arī Vecrīgas klubā «Nabaklab», kurā biļešu cena ir zemāka.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO