FOTO: Ieva Lūka/LETA

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) ceturtdien sāksies Gaismas pils atklāšanas lentes digitālā griešana, kas turpināsies līdz pat LNB inaugurācijas dienai – 29. augustam, pavēstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Viņš norādīja, ka digitālās lentes griešana iesāks līdz šim nebijušu notikumu – iespēju atklāt Gaismas pili ikvienam interesentam, saņemot elektronisku uzaicinājumu no saviem draugiem vai kolēģiem.

Pirmie digitālo lenti griezīs Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, sociālo mediju eksperts Artūrs Mednis, modes dizainere Aļona Bauska un LNB Atbalsta biedrības valdes loceklis Georgs Turlajs.

Sākot ar bibliotēkas atklāšanas nedēļu, kas plānota no 25. līdz 29.augustam, katrs digitālās lentes griezējs savā īpašumā varēs iegūt Gaismas pils lentes fragmentu ar personificētu tautasdziesmu.

17.jūnijā jau sākts īpaši sagatavotās lentes griešanas process ar speciāli šim notikumam veidotām šķērēm, kuras izkalis kalējs Jānis Nīmanis. Uz lentes izvietotas latvju dainas. Katrs lentes griezējs izvēlas nākamo personu, kam nodot lentes griešanas stafeti. Plānots, ka līdz LNB inaugurācijai Gaismas pils atklāšanas lenti fiziski pārgriezīs aptuveni 1000 cilvēku visā Latvijā. Lentes kopējais garums ir 10 000 metru, uz tās ir izvietoti 50 000 tautasdziesmu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO