Siguldas pilsdrupu estrādē no 1. augusta līdz 3. augustam norisināsies XXII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kuru laikā klausītājiem Siguldā būs iespēja dzirdēt izcilu pasaules operas solistu buķeti, informē Siguldas novada domē. Siguldas Opermūzikas svētkos 2. augustā plkst.21 pirmo reizi pasaulē Žorža Bizē brīvdabas operas oriģināliestudējumā «Karmena» galvenās lomas atveidos trīs franču solisti - Karmenas lomā iejutīsies izcilā operdziedātāja Klementīne Margeine, Hosē lomā - Filipe Do, bet Eskamilijo lomu izpildīs Pjērs Īvs Privo.

Operas izrādi unikālāku padarīs mūsu pašu opermūzikas zvaigzne Maija Kovaļevska, kura šobrīd ir pasaulē izcilākā Mikaēlas lomas atveidotāja. Pārējās lomās būs izcili Latvijas operdziedātāji - Kristīne Gailīte, Olga Jakovļeva, Juris Ādamsons, Andris Lapiņš, Krišjānis Norvelis un Kalvis Kalniņš. Izrādes režisors ir Edmunds Freibergs. Izrādē piedalīsies arī festivāla orķestris un koris, diriģents Vladimirs Kiradžijevs.

«Ikreiz, kad ar uzstāšanos Latvijā atgriežas kāds no mūsu pasaulē zināmajiem solistiem, tie ir svētki. Labāku variantu Bizē operas «Karmena» oriģināliestudējumam pat grūti iedomāties.

Maija Kovaļevska, kura šobrīd ir pasaulē izcilākā Mikaēlas lomas atveidotāja, būs kā īpaša Dieva dāvana šajos svētkos,»

norāda Opermūzikas svētku mākslinieciskais producents Dainis Kalns. Viņš uzskata, ka franču komponistu radīto mūziku var īsti izbaudīt un rast tajā iedvesmu tikai tādā gadījumā, ja to izpilda augsta līmeņa franču solisti.

Savukārt 3. augustā plkst.17 notiks greznais Galā koncerts, kurā piedalīsies divi izcili baritoni - Pjērs Īvs Privo no Francijas un Vitorio Vitelli no Itālijas. Savu spožumu demonstrēs izcilais gruzīnu soprāns Iano Tamars un augstvērtīgais tenors Filipe Do no Francijas. Īpašais Galā koncerta viesis būs pasaulē vispieprasītākais un visvairāk dziedošais tenors Marčello Alvarezs no Argentīnas.

Kā norāda Kalns, šāda līmeņa mākslinieki Latvijas vēsturē līdz šim ir bijuši tikai trīs - Fjodors Šaļapins, Juse Berlings un Anna Ņetrebko. Nebūs aizmirsti arī mūsu solisti - Krišjānis Norvelis, Rihards Mačanovskis, Olga Jakovļeva, Dināra Rudāne. Piedalies arī festivāla orķestris un koris diriģenta Vladimira Kiradžijeva vadībā.

Opermūzikas svētku organizatori atklāj, ka kopumā solistu honorāriem paredzēti vairāk nekā 70 000 eiro. Novērtējot Siguldu kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 oficiālo partneri, arī Kultūras ministrija Siguldas Opermūzikas svētku programmas nodrošināšanai - solistu honorāru izmaksu segšanai - piešķīrusi 23 272 eiro.

Jau ziņots, ka augusta sākumā gleznainās Siguldas pilsdrupas kļūs par greznu ietvaru izcilam mūzikas notikumam - XXII Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Kopš gada sākuma ir sākta arī biļešu iepriekšpārdošana uz Opermūzikas svētku ieskaņas koncertu «No latviešu līdz pasaules klasikai», uzvedumu bērniem «Sapņu zirgs», operas «Karmena» brīvdabas oriģināliestudējumu un Galā koncertu.

Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētku pasākumiem iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs.

XXII Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus piedāvā Siguldas novada pašvaldība, mākslinieciskais producents Dainis Kalns. XXII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki ir iekļauti arī projekta «Rīga - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014» pasākumu programmā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams