15.jūnijā, ieskandinot vasaru, skaistajā villā Velga pazīstamais uzņēmējs Raimonds Gerkens rīkoja kārtējo, astoto zoles spēles turnīru. Uzspēlēt šo tradicionālo, tikai latviešiem raksturīgo kāršu spēli sabrauca daudzi pazīstami cilvēki Latvijā. Šogad šai spēlei būs īpaša nozīme. Tā tiks organizēta kā labdarības turnīrs, lai pievērstu uzmanību vīriešu veselības problēmām Latvijā un palīdzētu vākt ziedojumus.

Saziedotie līdzekļi tiks izmantoti, lai izstrādātu informatīvus materiālus cilvēkiem, kas ārstējas no prostatas vēža, un palīdzētu nokļūt pie atbilstoša daktera tiem vīriešiem, kas dažādu iemeslu dēļ to nespēj atļauties.

Šajā labdarības zolītes turnīrā pulcējās dažādu nozaru pārstāvji – pazīstami uzņēmēji, politiskās elites pārstāvji, mākslinieki un pazīstami ārsti Latvijā. Mērķis ir ne tikai lieliski pavadīt dienu, uzspēlējot un piedaloties saviesīgās sarunās, bet arī aicināt Latvijas vīriešus laicīgi pievērst uzmanību savai veselībai un negaidīt, kad slimība būs piekalusi pie gultas.

Šokējošie dati

Kā jau iepriekš ziņots, vīrieši Latvijā turpina mirt no slimībām, kas ir ārstējamas. Apkopotie statistikas dati par vīriešu mirstību un tās cēloņiem Latvijā liecina, ka ik gadu no uroloģiskajām slimībām mirst simtiem vīriešu.

No prostatas (priekšdziedzera) vēža vien 2012. gadā miruši 394 Latvijas vīrieši,

bet audzējs diagnosticēts 1039 gadījumos. Līdz šim jaunākais no prostatas vēža mirušais Latvijā vēl nebija sasniedzis 40 gadu vecumu. Speciālisti ir vienisprātis – viens no iemesliem šādai statistikai ir novēlota vīriešu vēršanās pēc palīdzības. Arī Latvijas Urologu asociācija aicina Latvijas sabiedrību un vīriešus uzņemties atbildību un pievērst lielāku uzmanību savai veselībai, regulāri apmeklējot ārstu un veicot nepieciešamās pārbaudes pat tad, ja šķietami ar veselību viss ir kārtībā.

Pirms spēles sākuma visiem dalībniekiem bija iespēja pašiem veikt izmeklējumu – nodot asins analīzi prostatas veselības noteikšanai, tādējādi rādot piemēru un iedrošinot citus Latvijas vīriešus, kas bieži no ārsta apmeklējuma izvairās neziņā vai bailēs no iespējami veicamajiem izmeklējumiem.

Par veselību kā par zolīti ir jādomā laikus

«Visiem zināms ir fakts, ka vīrieši Latvijā dzīvo daudz īsāku mūžu kā sievietes. Kad redzu tās veselības problēmas, ar kurām saskaras mana vecuma draugi un paziņas, saprotu, ka daudz ko varētu veiksmīgāk risināt, ja mūsdienu vīrietis vairāk zinātu par savu veselību. Uzzināju, ka viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ Latvijā vīrieši mirst, ir prostatas vēzis, kuru laicīgi ārstējot, cilvēks var nodzīvot vēl ilgu un pavisam normālu mūžu. Tādēļ uzrunāju profesoru Dr.Vjateru, kurš pārstāv Latvijas «vīriešu ārstus», un vienojāmies, ka šis turnīrs būs kā atgādinājums Latvijas stiprā dzimuma pārstāvjiem,

ka, tāpat kā zolīti spēlējot, ir jāpiedomā par katru nākamo gājienu, arī veselība prasa īpašu uzmanību

un nevajag paļauties tikai uz veiksmi,» izsakās turnīra organizēšanas iniciators un namatēvs Raimonds Gerkens.

Labdarības zolītes spēles īpašais viesis, Rīgas Stradiņa slimnīcas Uroloģijas centra vadītājs, prof. Egils Vjaters norāda: «Viens no izplatītākajiem vēžu veidiem vīriešiem ir prostatas vēzis. Piemēram, 2012. gadā no šīs slimības miruši 394 vīrieši. Ja šo kaiti konstatē agrās stadijās, to var veiksmīgi izārstēt, ja par vēlu, tas var būt nāves spriedums.

Ir tikai viena problēma – šī slimība bieži attīstās bez simptomiem,

bet tā piemeklē katru sesto vīrieti viņa dzīves laikā. Tāpēc, sasniedzot zināmu vecumu (45, 50 gadi), katram vīrietim vajadzētu apmeklēt ārstu, līdzīgi kā mašīnas tehnisko apskati – reizi gadā. Tikai šādā veidā var sevi pasargāt no pāragras nāves.»

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams