Pagājušajā nedēļā ekspluatācijā nodotajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā šodien liftā starp pirmo un otro stāvu iesprūduši 22 cilvēki. Dažiem palicis slikti. VUGD darbiniekiem izdevies pa spraugu liftā piegādāt skābekli, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vetere. Lai atbrīvotu cilvēkus no iesprūdušā lifta, glābēji tam izsituši stiklu.

Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sniegtās informācijas, kopumā no lifta atbrīvotas 22 personas. Vienam no iesprūdušajiem cilvēkiem nesen bijusi veikta operācija, tāpēc viņam liftā kļuvis slikti. Šis cilvēks evakuēts guļus stāvoklī un mediķi viņam snieguši pirmo palīdzību.

Lliftā iesprūdušajiem ļautiņiem nebija iespējams nodrošināt skābekļa padevi, tāpēc nācās izsist stiklu.

Beigās cilvēki tika evakuēti pa liftā izsistu caurumu.

Kā pastāstīja VUGD preses pārstāve Inga Vetere, lifts bija apstājies starp pirmo un otro stāvu. Ugunsdzēsēji atlauzuši durvis un, izmantojot kāpnes, evakuējuši no tā cilvēkus. Starp liftā iesprūdušajiem bijuši divi pusaudži.

Notikuma vietā ieradušies aptuveni 30 ugunsdzēsēji un kopumā glābšanas darbi ilguši aptuveni pusstundu.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola pastāstīja, ka kopumā mediķi veikuši apskati astoņiem cilvēkiem, taču nekādas veselības problēmas viņiem nav konstatētas un uz slimnīcu neviens nav aizvests. Šie cilvēki tāpat kā pārējie liftā iesprūdušie devušies savās ikdienas gaitās.

Nepieciešams veikt pārbaudi

Notikuma vietā bija ieradies arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V/RP). Pēc glābšanas darbiem viņš izteica atzinību VUGD darbiniekiem par operatīvo reaģēšanu, kas vēlreiz apliecinot mūsu ugunsdzēsēju augsto profesionalitāti.

Ministrs norādīja, ka būtu nepieciešams veikt papildu pārbaudi, lai noskaidrotu, kāpēc lifts iesprūda, kā arī veikt uzlabojumus, lai turpmāk šādas situācijas neatkārtotos.

Pēc Kozlovska domām, šajā gadījumā liela nozīme bija operativitātei un ātrumam, jo

dažiem cilvēkiem jau bija palicis slikti un gaisa trūkuma dēļ šaurā telpā varēja sākties arī panika.

FOTO: TVNET lasītājs

LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts pastāstīja, ka cilvēki no lifta ir veiksmīgi tikuši ārā un mediķi viņiem snieguši nepieciešamo palīdzību. Zilberts apliecināja, ka cilvēku vidū nebija manāma panika.

Pēc viņa teiktā, lifts iesprūdis tehnisku iemeslu dēļ starp pirmo un mezonīna stāvu. Pašlaik neesot informācijas par atgadījuma iemeslu, bet LNB pārstāvis pieļauj, ka lifts līdz šim nav strādājis tik blīvā režīmā, tāpēc nav «pieradis». Zilberts norādīja, ka liftā bijis atļautais cilvēku daudzums - 20 ekskursanti un viens ekskursijas vadītājs.

LNB direktors Andris Vilks atzina, ka pēc notikušā tiks veikta pārbaude, kāpēc lifts apstājās un iesprūda, savukārt

bibliotēkas darbība traucēta netiks, jo ēkā iespējams pārvietoties gan pa kāpnēm un eskalatoriem, gan pa deviņiem citiem liftiem.

Iesprūdušo liftu uzstādījusi kompānija «Latvijas lifts-Šindlers». Šī uzņēmuma pārstāvis skaidroja, ka lifts nevarētu būt apstājies pārslodzes dēļ, jo, pārsniedzot kravas nestspēju, nostrādātu signalizācija, kas kustību uzsākt neļautu.

Kā ziņots, LNB jaunā ēka jeb Gaismas pils ekspluatācijā tika nodota pagājušajā nedēļā, bet šodien tā sagaidīja pirmoa apmeklētājus.

Iepriekš vēstīts, ka nesen ekspluatācijā nodotajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā ceturtdien iestrēdzis lifts ar 25 cilvēkiem.

Šādu cilvēku skaitu minējusi persona, kura izsaukusi glābējus. Tāpat norādīts, ka daļa cilvēku jūtās slikti. Notikuma vietā atrodās trīs tehnikas vienības.

VUGD izsaukumu saņēmis plkst. 13.17. Dienestam ziņots, ka

liftā iesprūdušajiem kļuvis slikti.

LNB ēkā esošie inženieri iesākumā centušies liftu nolaist avārijas režīmā, bet tas nav izdevies. VUGD darbiniekiem izdevies sākumā pa spraugu piegādāt skābekli.

Neilgi pēc tam VUGD darbinieki atvēruši durvis, nodrošinot liftā iesprūdušajiem gaisu, ko elpot, un veicot pārrunas ar cilvēkiem

Pēc viņa teiktā, lifts tehnisku iemeslu dēļ iesprūdis starp pirmo un mezonīna stāvu. Pašlaik neesot informācijas par negadījuma cēloni, bet LNB pārstāvis pieļauj, ka lifts līdz šim nav strādājis tik blīvā režīmā, tāpēc nav «pieradis». Zilberts norādīja, ka liftā bijis atļautais cilvēku daudzums - 20 ekskursanti un viens ekskursijas vadītājs.

«Foto no Gaismas pils - sešas ugunsdzēsēju mašīnas, glābēji un policija. Jaunatklātās bibliotēkas liftā esot iestrēguši cilvēki,» raksta TVNET lasītāja Dace.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO