Neilgi pirms «Gaismas pils» atvēršanas pie tās sastājusies vairāku desmitu cilvēku rinda, kas gaida bibliotēkas atvēršanu uz kāpnēm.

Vairāki rindas priekšā stāvošie norādīja, ka viņi vēlas ieiet bibliotēkā pirmie, tāpēc stāvējuši rindā. Citi bibliotēkas apmeklētāji apstiprināja, ka vēlas bibliotēku apskatīt no iekšpuses pēc iespējas ātrāk.

Kāda kundze pašās rindas beigās pastāstīja, ka viņai nav svarīgi iekļūt bibliotēkā pirmajai, bet viņa to vienkārši vēlas apskatīt. Sieviete arī pastāstīja, ka šis brīdis viņai ir svarīgs, jo viņa regulāri apmeklē bibliotēku un aizrautīgi lasa grāmatas. Kundze pauda cerību, ka jaunajā bibliotēkas ēkā būs vairāk grāmatu nekā viņas vietējā bibliotēkā Ķengaragā.

Vairāki cilvēki pie bibliotēkas rindā stāvēja ar bērniem, kuri vēlējās apskatīt bibliotēkas ēku. Rindā stāvošie cilvēki apstiprināja, ka ar prieku dosies ekskursijā pa nupat atvērto «Gaismas pils» ēku.

Jau ziņots, ka no šodienas plkst. 12 septiņi «Gaismas pils» stāvi būs pieejami plašākai publikai, pastāstīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktors Andris Vilks.

No šodienas līdz 15. jūnijam notiks LNB stāvu atvēršanas pasākums «Kaskādes». Vilks norādīja, ka «Kaskādēs» tiks parādīts viss, ko piedāvās LNB.

LNB atklāšanas svētku radošais direktors Gatis Mūrnieks pastāstīja, ka katrā no četrām dienām ar īpašu programmu tiks izcelts kāds no stāviem. Viņš norādīja, ka stāvu atvēršanas pasākumos varēs dzirdēt lekcijas, piedalīties viktorīnās un spēlēs, kā arī apskatīt plašam apmeklētāju spektram piemērotas izstādes. Pēc Mūrnieka teiktā, atvēršanas pasākuma programma būs ļoti plaša.

Šodien no plkst. 17 līdz 20 notiks mezonīna - Uzziņu un informācijas centra -, kā arī 2. un 3. stāva - Nozaru literatūras centra - atvēršana, savukārt rīt no plkst. 17 līdz 20 tiks atvērts 4. stāvs un notiks aktivitātes Mākslas un mūzikas centrā.

14.jūnijā no plkst. 11 līdz 17 tiks atvērts 5. stāvs, kur atrodas Letonikas un Baltijas centrs, izstāžu zāle, kā arī Reto grāmatu un rokrakstu lasītava un Latviešu folkloras krātuve. 15.jūnijā atvēršanu piedzīvos 6. un 7. stāvs, kuros atrodas Karšu un ģeotelpiskās informācijas lasītava un Sīkiespieddarbu lasītava, kā arī Bērnu literatūras centrs.

«Kaskādes» laikā apmeklētājiem būs iespējams pieteikties ekskursijām pa «Gaismas pili».

No 17.jūnija apmeklētājiem būs pieejams arī grāmatu klāsts mezonīna, 2. un 3. stāvā.

Jau ziņots, ka «Gaismas pils» oficiālā atklāšana jeb ēkas inaugurācija notiks 29.augustā, bet jau tagad norit aktīvi priekšdarbi, lai augusta nogalē bibliotēka sniegtu apmeklētājiem visu pakalpojumu klāstu.

6.jūnijā LNB jaunā ēka tika pieņemta ekspluatācijā. Rīgas pilsētas būvvaldē pagājušajā nedēļā tika saņemti visi nepieciešamie atzinumi un eksperti operatīvi izvērtēja visu dokumentāciju, tostarp izmaiņas, kas veiktas būvdarbu laikā.

LNB ēkas būvniecība tika sākta 2008.gada jūnijā. Tās būvdarbus veica «Nacionālā būvkompāniju apvienība», ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji - SIA «Re&Re», AS «RBSSKALS» un SIA «Skonto būve». Saskaņā ar līgumu, ko valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008.gada 15.maijā, bibliotēkas būvniecības izmaksas prognozētas 163,06 miljoni eiro.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams