Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku dalībnieku gājiens norisināsies 26.jūnijā no plkst.15.00 līdz 16.00. Dalībvalstu kori pulcējas gājienam Pils laukumā. Pulcēšanās un stāšanās gājienam sākas plkst.14.30 un notiek Pils laukumā un tam pieguļošajās ielās. Kori gājienā dodas no Pils laukuma, izkārtojoties valstu alfabēta secībā. Katras valsts prezentācijas koris iet pirmais, pārējie valsts kori gājienam stājas alfabēta secībā.

Gājiena ievadā kā pirmais tiek nests Latvijas karogs. Aiz tā seko Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku karogs, kā arī visu dalībvalstu un Latvijas Prezidentūras ES Padomē karogi. Aiz karogiem seko Latvijas un citu valstu oficiālie pārstāvji: ministri, vēstnieki, organizatori, virsdiriģenti.

Dalībvalstu secība gājienā: Dānija, Igaunija, Islande, Lietuva, Norvēģija, Somija, Zviedrija, Latvijas diasporu kolektīvi, Latvija.

Latvijas kori dodas gājienā sākot ar reģioniem alfabēta secībā, reģionu ietvaros arī kori tiek izvietoti alfabēta secībā. Rīgas kori gājienā dodas kā pēdējie.

Gājiena maršruts

Uz gājiena norises laiku, tiks aizturēta automašīnu kustība Basteja bulvārī. 7., 9., 6.maršruta tramvaji tiks novirzīti. 5. maršruta tramvaja kustības nodrošināšanai tiks aizturēts gājiens.

Maršruta garumā no Pils laukuma uz Brīvības pieminekli ir izvietoti «vārti", stendi, uz kuru šķautnēm attēlots dalībvalsts karogs un sveiciens attiecīgajā valodā.

Uz šķautnes, kura ir vērsta pret skatītājiem, ir izvietots «birkas" - atslēgas vārdi par Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkiem un noriesēm svētku ietvaros.

Pie katra no dalībvalstu vārtiem ir izvietota tribīne, no kuras korus sveic moderators, latviešu, angļu un konkrētās valodās, kā arī tiek atskaņots katrai dalībvalstij raksturīgs muzikālais pavadījums.

Gājiens noslēdzas Brīvības pieminekļa laukumā, pie kura ir izvietotas tribīnes, un kopkoris vienojas dziesmā «Saule, Pērkons, Daugava" virsdiriģenta Romāna Vanaga vadībā. Pie klavierēm – autors, Mārtiņš Brauns.

Individuāla ziedu nolikšana var notikt pēc dziesmas izpildīšanas.

Pēc gājiena dalībnieki izklīst pa gājēju trotuāriem un dodas uz mēģinājumu Mežaparka lielajā estrādē.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams