SARS paveida - Tuvo Austrumu respiratorā sindroma koronavīrusa jeb MERS - uzliesmojums Dienvidkorejā ir modinātāja zvans, trešdien paziņojusi ANO Pasaules veselības organizācija (PVO), aicinot valstis būt modrākām.

Dienvidkorejā no MERS miruši jau 20 cilvēki, šodien ziņoja valsts mediji.

«Uzliesmojumam patiešām vajadzētu kalpot kā modinātāja zvanam,» pēc ārkārtas komitejas sēdes paziņoja PVO ģenerāldirektores vietnieks Keidzi Fukuda.

«Visām valstīm vienmēr būtu jābūt gatavām tādai negaidītai uzliesmojuma iespējai (..) un citām infekcijas slimībām,» teikts PVO paziņojumā, kurā vienlaikus norādīts, ka starptautiska mēroga bažām vēl nav iemesla.

MERS pirmo reizi tika konstatēts 2012.gada septembrī Saūda Arābijā.

Līdzīgi SARS tas rada dziļu plaušu infekciju, un pacienti cieš no augstas temperatūras, klepus un elpošanas traucējumiem. Tomēr atšķirībā no SARS ar MERS inficētajiem drīzumā rodas arī nieru darbības problēmas.

PVO apstiprinājusi jau vairāk nekā 400 nāves gadījumu no MERS un vairāk nekā 1000 laboratoriski apstiprinātus inficēšanās gadījumus.

Pret MERS nav vakcīnas. PVO dati liecina, ka mirst aptuveni 35% inficēto cilvēku.

Dienvidkorejā pirmais inficēšanās gadījums ar MERS tika atklāts 20.maijā. Saslimušais bija kāds 68 gadus vecs vīrietis, kurš bija inficējies ceļojuma laikā Saūda Arābijā. Kopš tā laika MERS izplatījies neparasti ātrā tempā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO