Veselības ministrija (VM) iesniegusi Finanšu ministrijai (FM) nepieciešamos dokumentus, lai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecību atzītu par lielo projektu un nezaudētu Eiropas Savienības fondu finansējumu, pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders.

Viņš norādīja, ka pagājušajā nedēļā šos dokumentus VM iesniedza Stradiņa slimnīca. Savukārt tālāk VM tos nodevusi FM, kura arī no Latvijas puses vērsīsies Eiropas Komisijā (EK) ar pieprasījumu jaunā projekta būvniecību atzīt par lielo projektu, kuru var apmaksāt pirms būvdarbu pabeigšanas, lai nezaudētu piešķirto finansējumu.

Latvijai EK saistībā ar projektu jāvēršas līdz 30.jūnijam.

Jau ziņots, ka valdība 31.martā atbalstīja papildu 16 miljonu eiro piešķiršanu no valsts budžeta Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas būvniecībai.

Līdzekļu piešķiršana tika atbalstīta ar nosacījumu, ka darbi tiek veikti 2016.gadā, bet apmaksa par tiem notiek 2017.gadā.

Bez papildu finansējuma piešķiršanas valdība arī apstiprināja, ka VM sadarbībā ar FM izstrādās iesniegumu, kuru iesniegt EK, lai tā atļautu Eiropas Reģionālajam attīstības fondam (ERAF) izmaksas par jaunā korpusa būvniecību apmaksāt, pirms tas ir pabeigts.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams