Ernests Gulbis Francijas atklātajā tenisa čempionātā cer nokļūt pēc iespējas tālāk, lai nopelnītu vairāk naudas un kļūtu neatkarīgs no tēva, pēc uzvaras pār čehu Tomašu Berdihu preses konferencē jokojot teica latvietis.

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfināla mačā otrdien ar rezultātu 6-3, 6-2, 6-4 pieveica čehu Tomāšu Berdihu un nākamajā nedēļā, visticamāk, pirmoreiz karjerā sasniegs pasaules ranga labāko desmitnieku.

Savā karjerā pirmo «Grand Slam» pusfināla maču Gulbis aizvadīs piektdien, kurā tiksies ar pasaules ranga vicelīderi Novāku Džokoviču no Serbijas.

Gulbim, kā jau šajā turnīrā ierasts, preses konferencē jautāja, kas mainījies, ka viņam bija nepieciešams tik daudz laika, lai beidzot realizētu savu potenciālu.

«Iepriekš bija sanācis, ka es no astoņām treniņu dienām nokavēju piecas, jo vienkārši gāju izklaidēties, neuztverot lietas pārāk nopietni,» Gulbis atzīst, ka divu gadu laikā kopš sadarbojas ar austrieti Ginteru Bresniku nokavējis vien vienu treniņu. «Sāku iet uz treniņiem katru dienu. Domāju, ka būtu labs spēlētājs jebkurā sporta veidā ar bumbu, tomēr man patīk teniss, jo esmu viens.»

Gulbis atzīst, ka jūtas apmierināts vien tad, kad paveicis savu darbu kārtīgi. «Tamdēļ es spēlēju. Nevis naudas vai slavas dēļ.»

Bērnībā Gulbis ar Džokoviču kopā trenējās Nikija Piliča akadēmijā. Kā tagad stāsta latvietis, kad viņš tur ieradies, serbs jau bija priekšā, tomēr abi kopā nav pavadījuši daudz laika.

«Šajos piecos gados mēs treniņos kopā pavadījām varbūt mēnesi. Varbūt vēl mazāk,» teica Gulbis, stāstot, ka pretinieku spējis uzvarēt vienīgi uz ātrā paklāja seguma. «Viņš bija ļoti liels profesionālis jau tad.»

«Tur bija viens horvātu puisis, kurš vēlējās atstāt iespaidu uz meitenēm, tāpēc vilka smalkas drēbes un saulesbrilles. Tikmēr Novāks labāk aizgāja uz treniņu,» atceras Gulbis. «Vienu dienu viņš man teica, ka varu iegūt visas meitenes uz pasaules, bet nepieciešams būt profesionālim. Nevaru teikt, ka sekoju viņa piemēram.»

Zīmīgi, ka tagad tieši Džokovičs ir kļuvis par vienu no nenopietnākajiem spēlētājiem pasaules tūrē, kuram bieži patīk parodēt citus spēlētājus.

Gulbis nenopietni stāstīja, ka viņam nepieciešams tikt vēl tālāk turnīrā, lai nopelnītu naudu. Žurnālisti atjautāja vai tad viņam nav bagāts tēvs. «Man nepieciešama nauda, lai kļūtu patstāvīgs,» teica latvietis.

Salīdzinājumam Džokovičs savas karjeras laikā balvu fondos turnīros nopelnījis 61 miljonu dolāru, bet Gulbis nedaudz virs četriem miljoniem, ko gan pašlaik Francijas atklātā čempionāta laikā papildinājis vēl par pusmiljonu.

«Sagaidu no sevis stabilu tenisu bez kļūdām un viegliem punktiem. Man jābūt gatavam no pirmā līdz pēdējam punktam,» uzsvēris latvietis. «Nekad neesmu ticis tik tālu kā tagad, nekad neesmu juties kā tagad. Iepriekš vienreiz uzvarēju Novāku, bet tā bija neglīta cīņa.»

Gulbis ar Džokoviču spēkosies pirmoreiz kopš 2011.gada un līdzšinējos piecos abu tenisistu dueļos četras reizes pārāks bijis serbs. Gulbis «Grand Slam» ietvaros izliktajam spēlētājam nav piekāpies kopš 2010.gada Austrālijas atklātā čempionāta, svinot piecus panākumus pēc kārtas.

Viņu pirmā savstarpējā spēle bija 2008.gada Francijas atklātajā čempionāta ceturtdaļfinālā, kad serbs izcīnīja uzvaru trijos setos. Tā ir bijusi viņa vienīgā līdzšinējā spēle uz māla seguma.

Tikmēr Berdihs atzinis, ka Gulbis otrdien rādījis ļoti pieklājīgu sniegumu, bet viņš nav spējis izdarīt neko īpašu.

«Nebiju tādā formā, lai apdraudētu viņa sniegumu,» izteicies čehs. «Ar šādu sniegumu nevarēju uzvarēt. Jābūt gatavam visām divām nedēļām, bet šādā dienā nav cerību uz labu rezultātu.»

Čehs atzina, ka Džokoviča mačā ar Gulbi noteikti favorīts būs serbs, kurš pašlaik ir lieliskā formā, tomēr latvietis spēlē tādu spēli, ka sagādāt problēmas ikvienam pretiniekam.

«Es uzvarēju turnīrā Romā un labi spēlēju šeit, tā kā man ir pārliecība par saviem spēkiem,» teica pats Džokovičs, atzīstot gan, ka Gulbja pēdējā laika rezultāti ir iespaidīgi. «Ceru, ka arī turpmāk man izdosies kortā justies tik labi.»

Iekļūšana pirmoreiz labāko četriniekā latvietim devusi 720 ATP ranga punktus, kas nākamajā nedēļā pasaules rangā, visticamāk, ļaus pakāpties uz desmito vietu. Līdz šim tikai reizi Gulbis viena turnīra laikā bija ticis pie 360 punktiem, bet nākamais viņa labākais sasniegums ir 250 punkti nedēļā.

Par ATP ranga desmito vietu šobrīd cīnās vairāki tenisisti un, ja nenotiks lieli brīnumi jeb turnīrā neuzvarēs francūzis Gaels Monfiss, nākamajā pirmdienā vislabākajā situācijā no viņiem būs tieši Gulbis, bet devītā vieta jau ir tālāk. Savukārt astotā vieta ir iespaidīgu 1500 punktu attālumā un tos, visticamāk, Gulbis spēs atspēlēt vien tad, kad kāds no sportistiem neaizstāvēs savus pērn nopelnītos punktus. Pat ja latvietis šajā turnīrā triumfēs, viņš nepakāpsies augstāk par devīto pozīciju.

Otrs pusfināla pāris noskaidrosies trešdien, kad ceturtdaļfināla dueļos tiksies pagājušā gada finālisti Rafaels Nadals un Davids Ferrers, kuri abi ir no Spānijas, kā arī brits Endijs Marejs un francūzis Gaels Monfiss.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams