Rīt, 30.maijā, plkst.15 notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā plānots apstiprināt 24.maija Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu Latvijā galīgos rezultātus, informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Līdz šodienai CVK ir saņēmusi visu 952 Latvijas vēlēšanu iecirkņu, kā arī vēlēšanu iecirkņa balsošanai pa pastu balsu skaitīšanas protokolus un pārbaudījusi tajos iekļautos ierakstus.

CVK nav saņemts neviens iesniegums, kurā būtu lūgts pārskatīt kādu iecirkņu balsu skaitīšanas rezultātus, norādīja Bērziņa.

Pēc galīgo vēlēšanu rezultātu apstiprināšanas CVK informāciju par EP ievēlētajiem Latvijas deputātiem nosūtīs EP priekšsēdētājam Martinam Šulcam.

30.maija sēde notiks CVK biroja telpās Smilšu ielā 4.

Kandidātu sarakstu iesniedzējiem, kā arī pieteiktajiem kandidātiem ir tiesības CVK lēmumu par EP vēlēšanu rezultātiem apstrīdēt Administratīvajā apgabaltiesā septiņu dienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas. Ja šāds pieteikums tiktu saņemts, tad tiesai lieta jāizskata un lēmums jāpieņem septiņu dienu laikā pēc pieteikuma saņemšanas. Savukārt tiesas pieņemtais lēmums vairs nav pārsūdzams, norādīja Bērziņa.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams