Nupat par Latvijas čempioniem kļuvušie «VEF Rīga» basketbolisti «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas laikā sapratuši, kā izjaukt viņu pretinieku «Ventspils» spēli, pēc mača izteicās rīdzinieku galvenais treneris Nikolajs Mazurs.

«VEF Rīga» ceturtdien pēc gada pārtraukuma atguva Latvijas čempionu troni, finālsērijas sestajā mačā ar 71:63 pieveicot «Ventspili» un sērijā līdz četriem panākumiem uzvarot ar 4-2.

«Mēs sapratām, ko vajag darīt, lai izjauktu «Ventspils» spēli. Ventspilniekiem ir pieredzējuši spēlētāji un ļoti labs treneris. Tāpat viņi kā komanda ir ļoti spēcīgi. Līnija, ko ietur Roberts Štelmahers, ir efektīva, turklāt komanda labi piekopj viņa basketbolu. Mūsu uzdevums bija neļaut viņiem spēlēt kā patīk. Šajā sērijā divus mačus zaudējām, jo netikām galā ar viņu spēli uzbrukumā,» atzina Mazurs. «Pēdējo desmit gadu laikā finālu dažādās līgās manā karjerā bijis daudz. Nereti tajos bijušas sajūtas, ka neuzvarēsi, bet šajā finālā tā nebija. Pieaugušo komandu trenēt ir citādāk, jo ar basketbolistiem runāsi citu valodu. Galvenais ir likt saprast, ko vēlas treneris.»

Šī Mazuram bija pirmā sezona kā «VEF Rīga» galvenajam trenerim.

Par finālsērijas vērtīgāko basketbolistu tika nosaukts Mareks Mejeris.

«Mejeris ir talantīgs basketbolists, klusais ūdens. Varbūt mums vajadzēja ilgi gaidīt, kamēr viņš nospēlē savās labākās spēles. Daudziem bija traumas, un garajā galā bija lielas problēmas. Tomēr Mejeris daudz izdarīja abos laukuma galos, spēlējot kā garais, tā mazais basketbolists. Pēdējā finālsērijas mačā viņš nospēlēja fantastiski. Šī cīņa parādīja, ka viņš var spēlēt ļoti augstā līmenī,» piebilda Mazurs. Mejeris fināla pēdējā mačā guva 22 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas.

«Savukārt Anžejam Pasečņikam bija paredzēta operācija, bet viņš darīja visu komandas labā, nospēlējot tās piecas sešas minūtes mačā. Visu cieņu, ka viņš upurē sevi, savu karjeru un laiku. Tas parāda viņa attieksmi pret komandu un tās spēlētājiem,» uzsvēra Mazurs. «Basketbolistu traumas ir saistītas ar lielo slodzi. No mums visi grib uzvaras. Sezonas gaitā bija ļoti daudz pārlidojumu, un jāuzvar komandas, kurām ir lielāki budžeti. Traumas ir noguruma dēļ.»

«VTB Vienotā līga ir turnīrs, uz ko jātiecas. Latvieši var sevi pierādīt augstākā līmenī. Ja citur vietējie basketbolisti ir aiz ārzemnieku mugurām, mums finālsērijas vērtīgākais basketbolists ir latvietis. Mums komandā ir talantīgi spēlētāji, kuriem priekšā ir lielas karjeras. Sezonas gaitā bija brīdis, kad spēlētāji bija katrs pats par sevi. Viņi saprot, ka spēlē pret spēcīgu komandu un ka ir iespēja uztaisīt sev statistiku. Tobrīd personīgās ambīcijas bija augstāk par komandas interesēm. Man prieks, ka šo mirkli pārvarējām un izkļuvām ārā no bedres,» pauda Mazurs.

Šis ir «VEF Rīga» ceturtais Latvijas čempionu tituls - iepriekš vienībai bija izdevies uzvarēt no 2011. līdz 2013. gadam.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams