«Kā jau teicu, es mīlu savu darbu ar Latvijas izlasi. Ilgi strādājām, lai puiši ticētu, ka varam uzvarēt arī spēcīgas komandas,» pēc vēsturiskas uzvaras (6:5) pret ASV izlasi sacīja Latvijas valstsvienības galvenais treneris Teds Nolans. Tāpat kanādiešu speciālists pastāstīja par daudzajiem noraidījumiem.

«Lepojos ar puišiem, viņi šodien nepadevās,» pēc spēles gandarīts bija Nolans. «ASV vairākas reizes atspēlējās, bet mēs nenolaidām rokas un turpinājām strādāt. Amerikāņiem ir ļoti ātra komanda. Centāmies viņus apturēt vidus zonā un pacietīgi gaidījām, kad viņi pieļaus kļūdas. Par laimi, mums izdevās realizēt savu taktiku.»

56 gadus vecais Kanādas speciālists izteicās, ka lielajā noraidījumu skaitā ir vainojams pretinieka lielais ātrums. «Mēs viņus ķeksējām no aizmugures, klupinājām, nospēlējām ar augstu paceltām nūjām. Taču daži ASV spēlētāji pārāk teatrāli krita, tēlojot, ka guvuši sāpīgus sasitumus, - tiesnešiem bija grūti.»

«Šī uzvara ir milzīga. Kā jau teicu, es mīlu savu darbu ar Latvijas izlasi. Ilgi strādājām, lai puiši ticētu, ka varam uzvarēt arī spēcīgas komandas. Pēdējos trijos gados mēģinām strādāt ar komandas psiholoģiju,» sacīja Latvijas valstsvienības treneris.

Latvijas nacionālās komandas galvenais treneris uzskata, ka galvenā panākumu atslēga bija ticība saviem spēkiem. «Puiši ticēja un nenokāra galvu. Daugaviņš un Girgensons guva ļoti svarīgus, iespaidīgus vārtus, tāpat Vasiļjevs savā klasiskajā stilā pārspēja ASV vārtsargu - viņš to ir darījis vismaz 1000 reizes.»

Latvijas komandas vārtus šodien sargāja Kristers Gudļevskis, bet malā palika uzbrucējs Koba Jass un jaunais aizsargs Jānis Jaks. Līdz ar to sastāvs tāds pats kā spēlē ar Kazahstānu, tikai Edgaru Masaļski vārtos nomainīja Gudļevskis.

Pēc šā mača Latvijas komandai būs cīņas ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krieviju, Baltkrieviju un neveiksmīgi spēlējošo Šveici.

B apakšgrupa

datums laiks spēle
17.05.2014. 12.45 Latvija - Krievija
19.05.2014. 20.45 Latvija - Baltkrievija
20.05.2014. 16.45 Latvija - Šveice

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde mūsu komandai ļoti augstu uzdevumu neizvirzīja - jāiekļūst labāko 10 komandu skaitā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams