Itālijas trešdienas paziņojums, ka aizturēts kāds marokāņu nelegālais imigrants, kas saistīts ar martā notikušo asiņaino uzbrukumu muzejam Tunisijā, izraisījis valstī sašutuma vētru par valdības īstenoto imigrācijas politiku, kas ļauj iespējamajiem teroristiem ierasties Eiropā patvēruma meklētāju aizsegā.

Aizdomās par dalību 18.marta uzbrukumā Tunisas Nacionālajam Bardo muzejam, kura laikā tika noslepkavoti 24 cilvēki, tostarp 21 ārvalstu tūrists, Tunisijas varasiestādes aizturējušas vairāk nekā 20 cilvēkus, taču 22 gadus vecais Abdels Madžids Tuli ir pirmais, kas arestēts aiz valsts robežām.

Tuli, kuru tur aizdomās par iepriekš plānotām slepkavībām, cilvēku nolaupīšanu un terorismu, Itālijas policijas pretterorisma vienība DIGOS aizturēja otrdien Gadžāno, kas atrodas valsts ziemeļos.

Itālijā viņš ieradies februārī ar vienu no cilvēku kontrabandistu kuģiem, kas nelegālos imigrantus no Ziemeļāfrikas pa Vidusjūru transportē uz Eiropu.

Tuli apmetās pie saviem diviem vecākajiem brāļiem un mātes, kas legāli mitinās Milānas apkārtnē.

Kratīšanas laikā policija Tuli dzīvesvietā konfiscējusi dokumentus un elektroniskās informācijas nesējus.

Tunisijas Iekšlietu ministrija aģentūrai AFP trešdien pavēstīja, ka izdevusi starptautiskos aresta orderus divu marokāņu un kāda alžīrieša aizturēšanai aizdomās par «netiešu saistību» ar 18.novembra noziegumu, taču neatklāja, vai Tuli ir viens no šiem cilvēkiem.

Ministrija norādīja, ka minētie trīs vīrieši nav piedalījušies teroristu uzbrukumā, taču palīdzējuši uzbrucējiem.

Sīkākus paskaidrojumus ministrijas pārstāvis atteicās sniegt.

Itālijas policija vēsta, ka Tuli valstī ieradies jau pirms uzbrukuma kopā ar 90 citiem nelegālajiem imigrantiem.

DIGOS priekšnieks Bruno Megāle pavēstīja, ka Tuli pēc nelikumīgās ieceļošanas izsniegts izbraukšanas rīkojums, taču nepaskaidroja, vai viņš to izpildījis un valsti atstājis. Tāpēc nav skaidrs, kur aizturētais atradies uzbrukuma laikā.

Tikmēr viens no Tuli brāļiem aģentūrai «Ansa» apgalvoja, ka Tuli nav Itāliju atstājis kopš februāra.

«Mans brālis ir nevainīgs. Viņš nav pastrādājis nevienu noziegumu. Viņš ieradās ar kuģi kā daudzi citi, un kopš tā brīža viņš nav izbraucis [no Itālijas],» sacīja aizturētā brālis.

Arī kāds kaimiņš centies medijiem iestāstīt, ka Tuli ir «labs zēns» un «neko nav izdarījis».

Taču ziņas, ka ar teroristu uzbrukumu saistīta persona valstī ieradusies ar nelegālo imigrantu kuģi, sacēla sašutuma vētru labēji noskaņoto politiķu rindās.

Pret imigrantiem noskaņotās Ziemeļu līgas (LN) līderis Mateo Salvīni nācis klajā ar aicinājumu apturēt Šengenas līguma darbību.

«Lībijas izlūkdienests ziņo, ka kuģi ierodas ar islāmistu teroristiem. Šodien manā Milānā aizturēts ziemeļafrikānis par līdzdalību Tunisijas slaktiņā. Slēdziet robežas, pirms nav par vēlu!» preses konferencē uzsvēra Salvīni.

Valdības imigrācijas politiku nosodījusi arī Daniela Santanče, kas pārstāv Silvio Berluskoni vadīto centriski labējo partiju «Forza Italia» («Uz priekšu, Itālija!»)

«Neticami, ka šī valdība tā vietā, lai aizsargātu mūs no rīkļurāvējiem, ir pārvērtusi Itāliju par teroristiem noderīgu platformu,» norādīja Santanče.

Tikmēr premjerministrs Mateo Renci, kas tviterī pateicies policijai, saņēmis gūzmu prasību sniegt šajā lietā paskaidrojumus parlamentā. Vienlaikus izskanējušas prasības no amata atkāpties iekšlietu ministram Andželīno Alfāno.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO